X


Popüler Kripto Para Platformunun CEO’su, Bitcoin (BTC) Düşüşünü Yorumladı

Jonathan Miller, genel piyasa durumunu değerlendirdi.
12:24
8 Eylül 2021

Kraken Avustralya CEO’su Jonathan Miller, kripto para piyasasında yaşanan kritik saatleri yorumlarken liderin kısa sürede kaydettiği kayıpları değerlendirdi. Miller, aşırı ısınan piyasaya işaret ederken endişelenmeyi gerektirecek bir durum olmadığı kanaatinde.

Kraken Avustralya CEO’sundan Önemli Açıklamalar

Başarılı CEO Jonathan Miller, Bitcoin fiyatında geçtiğimiz gün görülen ani düşüşü aşırı ısınan piyasa ve NFT çılgınlığının sonucu olarak nitelendirdi. Miller, doğal bir düzeltme olarak belirttiği piyasa geri çekilmesinin panik yaratacak bir ortama dönüşmediğini aktardı. Kraken, Ağustos ayı raporunda merkezi borsalarda Ethereum arzının ayın başında %12.8 ile üç yılın en düşük seviyesini gördüğünü kaleme aldı.

Miller, Kraken’in Ethereum London Hard Fork‘u öncesi büyük işlem faaliyetleri kaydettiği ve popüler kripto paraya olan ilginin inanılmaz boyutlara ulaştığının altını çizdi. Ethereum’un yanı sıra bir diğer önemli konu ise NFT çılgınlığı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Kraken raporunda NFT platformlarının ağustos ayında çılgın artışlar gördüğü ve haftalık hareketli ortalamaya göre OpenSea’nin günlük kullanıcı sayısında %289 ve işlem hacimlerinde ise %900 artış yaşadığı kaydedildi. Miller, genel piyasa durumu değerlendirmesinde şunları belirtti:

Ethereum’un NFT’lerdeki aksiyonlardan dolayı aşırı ısınması, doğal bir geri çekilme hareketine neden oldu. Sootheby’nin açık artırmalarını ve NFT’lere sağlanan fonlara göz attığınızda yüksek seviyeler göreceksiniz. Tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığımızda her zaman düzeltmeler görülür. Bence bu döngünün doğal bir parçası.

Bunun yanı sıra Jonathan Miller, El Salvador gelişmesinde yatırımcıların satış pozisyonu aldığını düşünüyor. Bu konu hakkında görüşlerini belirten Miller, şu demeci kaydetti:

El Salvador gelişmesinin zamanlaması, görmezden gelebileceğimiz bir şey değil. Bu hamle, Bitcoin’in benimsenme hikayesi açısından kritik bir dönüm noktası.

Bitcoin Fiyatında Son Durum

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), dün yalnızca dakikalar içerisinde 9.000 dolarlık kayıp yaşadı. Teknik analiz verileri ve tüm tahminlerin uzağında gerçekleşen bu fiyat hareketinin akabinde hareketli saatler yaşandı. BTC kısa sürede 47.000 dolara kadar tırmanırken ABD SEC’in bir kripto para platformuna daha dava açacağı iddiası piyasaya olumsuz yansıdı.

En popüler kripto para Bitcoin (BTC), bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 45.966 dolardan alım satım işlemi görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.