X

Popüler Analist Favori Altcoin’ini Açıkladı: “Tek Seçim Şansım Olsa Bu Coin’i Seçerdim”

Piyasanın önemli analisti önümüzdeki on iki ay boyunca yatırım yapacağı coin’i açıkladı. 
13:03
19 Aralık 2020

Günümüzde Bitcoin’in yükselişi ile birlikte altcoin’lerde de yükseliş hareketleri görülmeye başladı ve bu yükseliş eğiliminin ne zamana kadar devam edeceği merak ediliyor. Analistler de hem önümüzdeki aylarla ilgili fiyat beklentilerini şekillendirmeye hem de altcoin’lere yatırım yapacaklarını açıklamaya başladı.

Piyasanın en tecrübeli ve en popüler analistlerinden biri önümüzdeki on iki ay için en favori altcoin’ini açıkladı.

Analistin Favori Altcoin’i

Pantera Capital CEO’su Dan Morehead, ilk kez Ağustos 2013’te takipçilerine Bitcoin’i (BTC) tavsiye etmişti ve o dönemde lider kripto para biriminin fiyatı 104 dolardı. Morehead o zaman yaptığı açıklamada BTC’nin yakın sürede 200 doları göreceğini ve adeta patlama yaşayacağını ifade etmişti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Günümüzde ise Real Vision ile yaptığı röportajda Morehead, Bitcoin konusunda çok ciddi yükseliş beklentisi olduğunu ancak Ethereum (ETH) ve XRP gibi altcoin’lerin önümüzdeki yıl kripto kralından daha iyi performans göstereceğine inandığını dile getirdi.

Morehead, önümüzdeki 12 ay içinde tek bir para birimi seçmesi gerekse bunun hangisi olacağı sorulduğunda, Ethereum’un ortak yaratıcısı Gavin Wood tarafından kurulan çoklu zincir protokolü Polkadot‘ta (DOT) en çok yükseliş beklediğini ifade etti.

“Polkadot’u Seçerdim”

Morehead konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Birini seçmem gerekirse, aslında Polkadot’u seçeceğim. DOT, Ethereum değerinin yaklaşık %10’u kadardır. Çok uygun bir rakip olma şansı %10’dan fazla.” sözlerini kullandı. Kripto para birimlerinin çok fazla yükselme şansı olduğunu dile getiren ünlü isim tek bir seçim yapma şansı olsa bu şansını Polkadot’tan yana kullanacağını ve bir yıl boyunca DOT yatırımı yapabileceğini ifade etti.

Bunlara ek olarak Morehead, “Polkadot için gerçekten heyecanlıyız çünkü Ethereum’un tüm avantajlarını alıyor ama bunu çok daha fazla verimle yapıyor. DOT yatırımı yaptık.” sözleri ile konuşmasına devam etti.

Bunlara ek olarak şu anda Polkadot, şu anda piyasa hacmi bakımından ilk on kripto para arasında bulunuyor ve 9. sırada yer alıyor. Dolayısıyla sadece Morehead’in değil, çok daha fazla yatırımcının ilgisinin çektiği anlaşılıyor.

DeFi İle İlgili Yorumlar

Morehead ayrıca, kripto piyasasının ciddi büyümeye hazır bir segmenti olarak merkezi olmayan finans (DeFi) alanına da işaret ediyor. Pantera Capital kısa süre önce bir DeFi platformu olan 1inch’te 12 milyon dolarlık bir yatırım turunu yönetmişti.

Morehead DeFi ile ilgili olarak, “DeFi patlaması önemli bir gelişme oldu. Merkezsiz borsalar da öyle. DeFi alanında çok fazla potansiyel görüyorum”. sözlerini kullandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar