X


Popüler Altcoin’i Hedef Alan Dolandırıcılık Tepki Çekti

Son günlerde fiyat artışı yakalayan altcoin, dolandırıcılardan kurtulamadı.
18:51
12 Temmuz 2020

Son günlerin en popüler ve en çok yükseliş elde eden kripto para birimlerinden Cardano (ADA), şu sıralar fiyat hareketinden farklı bir sebeple de dikkatleri üzerine çekti. Özellikle Bitcoin, Ethereum ve Ripple yatırımcılarını hedef alan YouTube dolandırıcılık yapısının bu seferki avı ise Cardano yatırımcıları oldu. IOHK CEO’su Charles Hoskinson ise bu olay karşısında sessizliğini bozdu.

Cardano, Dolandırıcıların Hedefi Oldu

Hoskinson, YouTube üzerinde dolaşan bu dolandırıcılığın farkına vardığını ve durumun kendisine bildirildiğini belirtti. Kendisinin veya IOHK şirketinin hiçbir şekilde YouTube üzerinden bu tarz işlemlerde bulunmadığını ifade eden Hoskinson, bunu yapanları bulmaları durumunda yasal işlem başlatacaklarını da ifade etti.

Cardano CEO’su Charles Hoskinson dolandırıcıların yaptığı bu eylemi “iğrenç ve mide bulandırıcı” olarak tanımladı. Hoskinson’un daha önce yaptığı bir konferans konuşmasını canlı olarak aktaran dolandırıcılar, yatırımcılardan küçük miktarlarda ADA isteyip bunun 2,3 ve hatta 5 katını vereceklerini iddia ettiler.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Tabii ki daha önce Ripple yatırımcılarını hedef alan dolandırıcılık yapılarında olduğu gibi Cardano yatırımcılarını hedef alan bu olay da tamamen sahte ve para gönderen yatırımcıların bunu geri almaları imkansız.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar