Popüler Altcoinde Kritik Seviye: Yükselişi Getirebilir!

Popüler kripto para biriminde bu seviyelerin gelmesi olası bir yükseliş ivmesini tetikleyebilir! İşte altcoinin fiyat tahmini!
01:30
1 Kasım 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Popüler altcoinler arasında yer alan Quant’ın (QNT) fiyatının kısa vadeli düzeltmesinin sonuna gelindiğini ve yukarı yönlü hareketin başlayacağı belirtiliyor.

QNT Fiyat Analizi

15 Haziran tarihinde QNT fiyatı, Eylül 2021 tarihinden bu yana tüm zamanların en yüksek seviyesinde olan alçalan bir direnç çizgisinden çıktı. Bu tür uzun vadeli yapıdan kopuşlar genellikle önceki hareketin tamamlandığını ve farklı yönde bir hareketin başladığını gösterebilir. Yaşanan artış, 17 Ekim tarihinde kripto para biriminin 281,10 dolar ile zirveye ulaşmasını sağladı. Belirtilen seviye 237,50 dolarlık 0,5 Fib geri çekilme direncine çok yakındı.

Kripto para biriminin fiyatı ATH seviyesinden bu yana düşüyor ve neredeyse 150 dolarlık yatay destek alanına ulaştı. Yaşanan kopmadan önce alan direnç sağladığından, artık destek sağlaması bekleniyor. Fiyat hareketinin yanı sıra haftalık göreceli güç endeksi (RSI), 50’nin üzerine çıkarak konumunu destek olarak onayladı ve yukarı hareketine devam etti. Ancak henüz yerinde bir yükseliş farklılığı yok. Ancak 151.30 dolar seviyesine bir düşüş, iki saatlik RSI’daki yükseliş sapma trend çizgisini doğrulayabilir. Bu birleşme nedeniyle, bölgeye ulaşıldığında fiyatın sıçraması ve yukarı hareketine devam etmesi oldukça muhtemel görülebilir.

Kritik Bölge

Sonuç olarak, QNT 150 dolarlık yatay destek alanının altına kapanmadığı sürece trend yükselişini sürdürebilir. Haziran ayından bu yana yaşanan hareket, QNT fiyatının dördüncü dalga gerilemeyi tamamladığının göstergesi olabilir. Düzeltmenin tamamlanması için en olası seviye, QNT’nin çıktığı yükselen kanalın ortasındaki 150 dolar bölgesi olabilir. Daha sonra bölgeden destek alınarak QNT, gelecekteki fiyatını 255.60 dolar ile 274.90 dolar arasında konumlandırabilir. Ayrıca 131 dolar seviyesinin altına bir gerileme ve kapanış, bu Quant yükseliş fiyat tahminini geçersiz kılabilir.

Öte yandan Dogecoin’in (DOGE) öncü olduğu yükseliş ivmesinden genel kripto para piyasaları da payını aldı. Son yükselişlerin ardından QNT 163.4 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar