X


Popüler Altcoin Kurucusunun Yaptığı Son Açıklama, “Dalga” Konusu Oldu

Popüler altcoin hakkında atılan tweet, Twitter'ı salladı!
11:05
30 Kasım 2020

Kripto para piyasası çalkantılı bir haftadan sonra gözünü yeniden yükselişe açtı. Bitcoin (BTC) de dahil neredeyse bütün kripto paralar yükselmeye başladı ve altcoinler için her şey oldukça güzel gözüküyor.

Tron CEO’su Yine Boş Durmadı

Piyasanın yeniden toparlamasına rağmen popüler altcoinlerden birisi olan Tron’un kurucusu ve arkasındaki isim Justin Sun, dün oldukça tartışmalı bir tweet attı ve tahmin edileceği gibi tepki çekti. Justin Sun geçtiğimiz yıllarda bir hayli aktif olsa da son dönemde bu aktifliğinden eser kalmadı. Tabii ki bu ünlü ismin birkaç başarısızlığından da kaynaklanmakta.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Justin Sun, 29 Kasım tarihli gönderisinde Bitcoin’in dijital altın benzetmesine göndermede bulunarak, Tron’un da dijital petrol olduğunu vurguladı. Bilindiği üzere varil petrol fiyatları 2020 yılında negatife düşmüştü. Petrol fiyatı -40 dolara kadar gerileyerek tüm dünyada gündem oldu ve Sun’ın bu benzetmesi de tamamen bu durumu anımsatıyor.

“TRX, Dijital Dolandırıcılıktır”

Morgan Creek Digital Assets kurucu ortağı Jason A. Williams da hem buna hem de Justin Sun’ın daha önceki bir açıklamasına göndermede bulunarak TRX’in “dijital sahtekarlık” olduğunu vurguladı. Justin Sun bundan aylar önce katıldığı bir etkinlikte canlı yayında TRX’in “scam” ve “shitcoin” olduğunu itiraf etmişti.

Justin Sun buna ek olarak Eylül ayında yayınladığı gönderide ise Tron ağındaki kullanıcıların sayısının 10 milyarın üzerine çıktığını vurgulamıştı. Tabii ki bu dünya nüfusundan bile fazla ve Justin Sun bu açıklamasından sonra özür dilemek zorunda kaldı. Tron geçtiğimiz hafta bütün altcoinler rekor kırarken yerinde sayması ile de eleştirilere neden olmuştu.

TRX Fiyatı Neden Artmıyor?

TRX fiyatının artmasının en büyük sebebi Justin Sun’ın yaptığı “sürpriz” açıklamalar ve müjdeler olarak biliniyor. Ancak ünlü isim o kadar fazla duyuru yaptı ki şu an TRX için verecek bir müjde kalmamış olabilir. Bu da her kripto para %20 ile %50 arası artış elde ederken Tron’un sadece %5 artış elde etmesi ile sonuçlandı.

Yukarıdaki örnekte de görülebileceği üzere artık Tron Foundation CEO‘su Justin Sun’ın sosyal medyadaki etkisi azalmaya ve ünlü isim tam anlamıyla dalga konusu haline gelmeye başladı. Bu da TRX için felaket anlamına gelmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar