Popüler Altcoin Kritik Seviyelere Geriledi: Piyasadaki Düşüş Derinleşecek mi?

Son 1 haftada %15'i aşan bir değer kaybı kaydeden popüler kripto para birimi, son günlerde düşüş yönlü bir ivme yakaladı.
16:15
27 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yeni haftaya düşük oranlı değer artışları ile başlasa da son 7 günlük zaman dilimi içerisinde ortalama %5 değer kaybetti ve 25.000 dolar fiyat seviyelerinden 23.500 dolar fiyat seviyelerine geriledi. Piyasadaki düşüşün de etkisiyle Polygon (MATIC), son1 haftada güçlü bir düşüş ivmesi yakaladı ve 1,24 dolar fiyat seviyelerine kadar geriledi.

Kripto Para Piyasası Düşüşte

Son haftalarda birden fazla kez 25.000 dolar direncini test eden lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son 7 günlük zaman dilimi içerisinde yeniden düşüşe geçti ve 25.000 dolar fiyat seviyelerinden 23.000 dolar fiyat seviyelerine geriledi. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer kayıplarının ardından 1.630 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para piyasasının toplam değeri ise CoinMarketCap verilerine göre geçen hafta sonunda 1,06 trilyon dolar seviyelerine kadar geriledi. Piyasadaki düşüşe rağmen pozitif ayrışan kripto varlıklar da oldu. Stacks (STX), son 1 haftalık zaman dilimi içerisinde ortalama %50 değer kazandı ve 0,91 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Değer Kaybı %15’i Aştı

Son 1 haftada piyasada pozitif ayrışan kripto varlıklar olsa da Bitcoin’in 25.000 dolar fiyat seviyelerinden 23.000 dolar fiyat seviyelerine kadar gerilemesi ile birlikte piyasadaki çoğu altcoin, yönünü yeniden aşağı çevirdi ve değer kayıplarına hız kazandırdı. Polygon (MATIC) da bu süreçte yüksek oranlarda değer kaybeden kripto varlıklardan biri oldu. Son 1 haftalık zaman dilimi içerisinde %15’i aşan bir değer kaybı kaydeden MATIC, 1,24 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. MATIC, kaydettiği bu düşüşün ardından CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri en yüksek 100 kripto para birimi arasında son 1 haftada en yüksek oranlı değer kaybı kaydeden ilk 10 kripto para birimi arasında yer aldı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar