X


Popüler Altcoin İlk 10’a Girdi! Fiyat Hızla Yükseliyor

Popüler kripto para birimi LUNA, keskin bir geri dönüş gerçekleştirdi ve %32'lik bir artışla ilk 10 kripto para birimi arasında girmeyi başardı.
11:00
5 Aralık 2021
Popüler Altcoin İlk 10'a Girdi! Fiyat Hızla Yükseliyor

3 Aralık Cuma günü geç saatlerde gerçekleşen büyük bir düzeltme ve kan banyosunun ardından kripto para piyasası yeniden toparlanmaya başladı. Öyle ki neredeyse ilk 100’deki bütün kripto para birimleri şu anda yeşil yakmış durumda. Ancak, piyasadaki bu düşüşün ardından yaralarını en hızlı saran kripto para birimi Terraform Labs‘ın yerel varlığı LUNA oldu.

LUNA İlk 10’a Girdi

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla LUNA,  27.8 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile %26’lık bir artış yaşadı ve fiyat şu anda 73.77 dolardan işlem görüyor.

Dolayısıyla yaşanan bu artışla birlikte LUNA, popüler şaka para birimini listede yerinden etti. Öyle ki LUNA piyasa değeri bakımından en büyük kripto para birimleri listesinde Dogecoin‘i geride bırakarak 10. sıraya yükseldi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Öte yandan piyasa değeri bakımından en büyük 10. kripto para birimine baktığımızda LUNA, son birkaç haftadır Bitcoin’den daha iyi performans gösteriyor. Öyle ki haftalık grafiklerde Bitcoin karşısında %64’ten fazla değer kazandı.

Ayrıca LUNA’daki fiyat artışı, merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarında LUNA’nın artan kullanımının ortasında geliyor. Ek olarak, Terra blok zincirinde gerçekleşen geliştirme faaliyetinde de keskin bir artış yaşanıyor.

Terra’nın DeFi Alanındaki Büyümesi

Terra blok zinciri, merkezi olmayan finans (DeFi) alanında en çok aranan platformlardan biri olarak yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Terra protokolü, merkezi olmayan bir finans (DeFi) ekosisteminde faydalı olan itibari paraya sabitlenmiş sabit paraları dağıtma algoritması üzerinde çalışır. Ayrıca Terraform’un DeFi ekosistemi, Pylon, Mirror ve Anchor gibi popüler uygulamaları içerir.

Öte yandan DeFi Llama tarafından açıklandığı gibi Terra, toplam değer kilitli (TVL) içinde üçüncü en büyük blok zinciridir. Terra (LUNA) fiyatıyla birlikte, platforma kilitlenen toplam değer 13,86 milyar dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Ayrıca Terra, TVL açısından şu anda Ethereum ve Solana’dan sonra üçüncü sırada geliyor.

Popüler kripto gazeteci WuBlockchain’in açıkladığı gibi:

“DeFi Lama’ya göre, Terra’daki TVL Avalanche ve Solana‘ yı geçerek üçüncü sıraya yükselmeye devam ediyor. Son 7 günde Terra-TVL % 42.9 oranında bir büyüme kaydetti. Ayrıca LUNA düşüşü hızla geri kazandı ve yeni bir zirveye ulaştı.

Bunlar, Terra‘nın DeFi alanında hakim bir güç olarak ortaya çıktığını açıkça işaret ediyor. Terra’nın daha fazla kazanç sağlayıp sağlayamayacağını ve piyasa değeri açısından Solana’yı geçip geçemeyeceğini görmek ilginç olacak.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar