f Popüler Altcoin Bu Borsada Yüzde 600 Daha Pahalı Satılıyor! › COINTURK

Popüler Altcoin Bu Borsada Yüzde 600 Daha Pahalı Satılıyor!

Özet

  • CRV Token fiyatı hack olayının ardından küresel piyasalarda hızla düştü.

  • Upbit ve Bithumb'da yatırma/çekme işlemleri durdurulduğu için CRV fiyatı yükseldi.

  • Bithumb'daki mevcut CRV fiyatı 4,42 dolar seviyesinde bulunuyor.

  • Piyasaya etkisi: Negatif
16:37
31 Temmuz 2023

Bitcoin fiyatındaki yatay seyir devam etse de özellikle Pazar akşamından itibaren piyasada önemli bir hareketlilik vardı. Bunun arkasında son yaşanan hack furyası yatıyor. Bir kod derleyicisinin belirli sürümlerindeki hatadan kaynaklı olarak birçok akıllı sözleşme saldırıya uğradı. Ağırlıklı olarak Curve tarafından kullanılan derleyici milyon dolarlık kayba neden oldu. Elbette CRV Coin fiyatı da düştü.

CRV Coin Fiyatı

Güney Kore borsaları Upbit ve Bithumb’daki Curve DAO (CRV) token fiyatı, likidite havuzlarından 52 milyon doların boşaltıldığı Pazar günkü istismardan bu yana önemli ölçüde yükseldi. Bithumb borsasında listelenen CRV/KRW çifti, uluslararası borsalarda listelenen CRV/USD çiftlerinden ayrıştı. Bithumb’daki mevcut CRV fiyatı %600 prim oranıyla yaklaşık 4,42 dolar seviyesinde bulunuyor. Upbit borsasındaki CRV fiyatı şu anda %55’in üzerinde bir prim oranı olan 0,81 dolardadır.

Buna karşılık, CoinGecko’ya göre Curve DAO tokenı son 24 saat içinde uluslararası borsalarda %12’nin üzerinde düşüş göstererek 0,64 dolara geriledi.

CRV Token İşlemleri Durduruldu

Upbit, hafta sonu yaşanan istismarın ardından CRV tokeninin alım satımını geçici olarak askıya aldı. Para yatırma ve çekme işlemlerinin de askıya alınmasıyla fiyattaki dalgalanmanın da önü açılmış oldu. Borsa içindeki CRV Token arzı sınırlı olduğu için bazı spekülatörler daha pahalı satış imkanı oluşturmak adına fiyatı kolayca şişirebiliyor. Sınırlı arzın sonucu olarak da fiyat yükselirken birikim yapan balinalar tek satıcı konumuna yükseliyor. Bu da fiyatı aşırı satış yaşamadan yükselmelerine olanak tanıyor. Ancak günün sonunda yeterince alım emrinin birikmesiyle aldıkları fiyatın üzerinden hızlı biçimde satmaları muhtemeldir.

Curve Finance, kullanıcıların Staked Ether için Ethereum veya Circle’ın USDC’si için Tether‘in USDT‘si gibi benzer varlıkları takas etmelerine olanak tanıyan popüler bir merkezi olmayan borsadır. Merkezi olmayan finans (DeFi) ekosisteminde önemli bir oyuncudur. Ancak DeFi protokolü, Vyper programlama dilinin versiyonlarını kullanan akıllı sözleşmelerdeki bir hata nedeniyle Pazar günü likidite havuzlarından birkaçının istismar edildiğini gördü.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI