f Popüler Altcoin'in Ağının Nefes Kesen Gelişimi! Rekorlar Hız Kesmiyor! › COINTURK

Popüler Altcoin’in Ağının Nefes Kesen Gelişimi! Rekorlar Hız Kesmiyor!

Özet

  • Shiba Inu'nun Ethereum tabanlı Layer 2 ağı Shibarium kayda değer bir büyüme kaydederek 2 milyon işlem ve 1.1 milyon cüzdan adresine ulaştı.

  • Ağ, ortalama blok süresi ve işlem ücreti açısından cazip bir seçenek sunarak hızla benimseniyor.

  • Shibarium, Shiba Inu'nun genişleme stratejisinin bir parçası olarak merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamaları için bir platform sunuyor.

  • Piyasaya etkisi: Nötr
16:35
12 Eylül 2023

Shiba Inu‘nun (SHIB) Ethereum tabanlı Layer 2 ağı Shibarium’un Blockchain kaşifinin sağladığı son veriler ağ üzerinde gerçekleştirilen işlemlerde kayda değer bir kilometre taşına ulaşıldığını gösteriyor. Veriler ağda toplamda 2 milyondan fazla işlem gerçekleştirildiğini ve 1.1 milyondan fazla cüzdan adresinin oluşturulduğuna işaret ederek Shibarium ağındaki yükselişin hız kazandığını ortaya koyuyor.

Shibarium’un Büyüyüşü

Ortalama blok süresi 5 saniye ve ortalama işlem ücretini gösteren gas ücretinin 3,02 Gwei olduğu Shibarium ağında 11 Eylül itibariyle toplam 580 bin 102 blok kaydedildi. Ağ, günlük işlem ortalamasının yaklaşık 168 bin 150 olduğunu görerek platformun artan faydasını ve benimsenme oranını açık bir şekilde yansıtıyor.

Polygon Blockchain’inin bir fork’u olarak geliştirilen Shibarium ağı, Shiba Inu’nun metaverse ve oyun uygulamalarına genişleme stratejisinin bir parçası ve üzerine inşa edilen merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamaları için ucuz yerleşim imkanı sunuyor.

Lansmanı sırasında milyonlarca doların kilitlenmesiyle ağı belirsizlik içinde bırakan yazılım hatalarının ardından ağ mevcut sorunları ortadan kaldırarak beklendiği ölçüde stabilize olmuş gibi görünüyor.

Shibarium’un Gelişimine Rağmen SHIB Negatif Performans Gösteriyor

Shibarium’un ulaştığı erken başarıya rağmen Shiba Inu’nun hizmet token’i SHIB‘in fiyatı beklenenin altında performans göstermeye devam ediyor. CoinMarketCap’ten derlenen güncel fiyat verilerine göre SHIB, gün içinde yüzde 0,63 düşüşle ve son 7 günde yüzde 3,94 düşüşle 0,000007287 dolardan işlem görüyor.

Altcoin, geçtiğimiz hafta negatif seyir izleyen tek rakibi Dogecoin (DOGE) ve Cardano (ADA) gibi diğer altcoin’lere benzer bir performans gösteriyor. Bununla birlikte, Shibarium’un ulaştığı yeni kilometre taşları, altcoin’in fiyatı üzerinde henüz önemli bir etkiye sahip olmasa da projenin uzun vadeli uygulanabilirliğinin olumlu bir göstergesi olarak değerlendirilebilir.

Shibarium, Siba Inu’yu hızla gelişen kripto para dünyasında önemli bir oyuncu olarak konumlandırarak bir memecoin olmanın ötesine geçmesini sağlamasıyla özellikle önemli bir yere sahip.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI