Piyasaya Güncel Bakış: Günün Öne Çıkan Kripto Para Birimleri!

Kripto para piyasası, Bitcoin'deki değer artışlarının da etkisiyle günün erken saatlerinde yönünü yeniden yukarı çevirdi.
09:28
27 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Son 24 saatte %1’e yakın bir değer artışı kaydeden lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 21.225 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, yönünü yeniden yukarı çevirdi ve değer artışlarına hız kazandırdı. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer artışları ile birlikte 1.455 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, 1,02 trilyon dolara ulaştı. Coinglass verilerine göre kripto para piyasasında, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde yaklaşık 150 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Kripto Para Piyasası Yükselişte

Haftaya düşüş ile başlayan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), günün erken saatlerinde yönünü yeniden yukarı çevirdi ve kaydettiği son değer artışları ile birlikte 21.225 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde değer artışlarına hız kazandırdı. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer artışları ile birlikte 1.455 dolar seviyelerinden işlem görmeye başlarken, kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri ise 1,02 trilyon dolara ulaştı.

Günün Öne Çıkan Kripto Para Birimleri

Ethereum Classic (ETC), Quant (QNT), Lido DAO (LDO), Monero (XMR) ve Internet Computer (ICP) kaydettikleri yükselişleri ile birlikte piyasa değeri en yüksek ilk 100 kripto para birimi arasında, son 24 saatte en yüksek oranlı değer artışı kaydeden kripto varlıklar oldu. Öte yandan piyasadaki volatilite de önemli ölçüde artış gösterdi. Coinglass verilerine göre kripto para piyasasında, son 24 saatte yaklaşık 150 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar