Piyasaya Güncel Bakış: Günün Öne Çıkan Kripto Para Birimleri

Özet

  • Kripto para piyasası güne düşüş ile başladı.

  • Piyasadaki yüksek volatilitenin etkisiyle son 24 saatte yaklaşık 190 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

  • Kripto para piyasasının toplam değeri, 1,13 trilyon dolara geriledi.
09:08
11 Mayıs 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasasındaki volatilite, dün akşam saatlerinde büyük bir artış gösterdi. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), saatler içerisinde 28.200 dolar seviyelerinden kısa bir süreliğine 27.000 dolar seviyelerinin altına geriledi. Kripto para ekosisteminin toplam piyasa değeri, CoinMarketCap (CMC) verilerine göre 1,13 trilyon dolar seviyesine geri çekildi. Ayrıca yüksek volatilitenin etkisiyle son 24 saatte yaklaşık 190 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Kripto Para Piyasasında Son Durum Ne?

Dün akşam saatlerinde sert bir düşüş kaydeden lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), kısa bir süreliğine 27.000 doların altına gerilese de kaydettiği son fiyat hareketleri ile birlikte 27.500 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Bitcoin’deki sert düşüş piyasadaki çoğu kripto para biriminin düşük oranlarda değer kaybetmesine neden oldu. Son 24 saatte %1’e yakın bir düşüş kaydeden Ethereum (ETH), 1830 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Kripto para ekosisteminin toplam piyasa değeri de CMC verilerine göre ortalama %0,5’lik bir düşüşün ardından 1,13 trilyon dolara geriledi. Kripto para piyasasındaki volatilite de dün gece önemli ölçüde artış gösterdi. Coinglass’ın paylaştığı verilere göre son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama yaklaşık 190 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Öne Çıkan Kripto Para Birimleri

Piyasadaki volatilitenin artması ve lider kripto para birimi Bitcoin mevcut fiyat seviyelerine gerilemesiyle beraber dün akşamdan bu yana yüksek oranlarda değer kaybeden kripto para birimleri oldu. Bitcoin SV (BSV), Pepe (PEPE), Terra Classic (LUNC), Bitcoin Cash (BCH), Sui (SUI), Chiliz (CHZ) ve Maker (MKR) kaydettikleri son düşüşlerin ardından CMC verilerine göre piyasa değeri en yüksek 100 kripto para birimi arasında, son 24 saatte en yüksek oranlarda değer kaybı kaydeden kripto para birimlerinin başında yer aldı.

Öte yandan Bitcoin’deki değer kaybına karşın piyasadaki düşüş eğiliminin aksine yükselişlere devam eden kripto para birimleri de oldu. CMC verilerine göre piyasa değeri en yüksek 100 kripto para birimi arasında, son 24 saatte en yüksek oranlarda değer artışı kaydeden kripto para birimleri sırasıyla Kava (KAVA), Uniswap (UNI), WOO Network (WOO), The Graph (GRT) ve Mina (MINA) oldu.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI