Piyasaya Güncel Bakış: Günün Öne Çıkan Kripto Para Birimleri!

Özet

  • Kripto para piyasası, Bitcoin'in güne düşük oranlı değer kayıpları ile başlaması ile birlikte yeniden düşüşe geçti.
15:30
7 Nisan 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Sabah saatlerinden bu yana düşük oranlı değer kayıpları kaydeden lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yeniden 28.000 dolar seviyelerinin altına geriledi. Kripto para piyasasındaki çoğu altcoin, gün içerisinde düşüş yönlü bir ivme yakaladı ve değer kayıplarına hız kazandırdı. Dogecoin (DOGE), son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde %7’yi aşan değer kayıpları kaydederek 0,082 dolar seviyelerine geriledi. XRP ise piyasadaki düşüş eğilimine meydan okudu ve 0,5 dolar seviyelerini aştı.

Günün Öne Çıkan Kripto Para Birimleri

Bitcoin (BTC), güne düşük oranlı değer kayıpları ile başladı ve yeniden 28.000 dolar seviyelerinin altına geriledi. Kripto para piyasasındaki çoğu altcoin gün içinde çeşitli oranlarda değer kayıpları kaydetti. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer kayıpları ile birlikte 1850 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para piyasasının toplam değeri, CoinMarketCap verilerine göre 1,17 trilyon dolar seviyelerine geriledi. Ancak piyasadaki düşüş eğiliminin aksine yükseliş yönlü ivme yakalayan kripto para birimleri de oldu. CoinMarketCap verilerine göre kaydettikleri son yükselişlerin ardından Enjin Coin (ENJ), Basic Attention Token (BAT) ve XRP piyasa değeri yüksek kripto para birimleri arasında son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde en yüksek oranlı değer artışı kaydeden kripto para birimlerinin başında yer aldı.

Dogecoin’deki Değer Kayıpları Hız Kazanıyor

DOGE, Twitter’ın web sitesinin logosunu geçici olarak Dogecoin logosu ile değiştirmesi ile birlikte hafta başında güçlü bir yükseliş ivmesi yakalamış ve 0,01 dolar seviyelerini aşmıştı. Ancak piyasanın yeniden düşüşe geçmesi ile birlikte ise DOGE, yönünü yeniden aşağı çevirdi son günlerde değer kayıplarına hız kazandırarak güçlü bir düşüş ivmesi yakaladı. Dogecoin (DOGE), CoinMarketCap verilerine göre de son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde %7’nin üzerinde bir değer kaybı kaydetti ve 0,082 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI