Piyasaya Güncel Bakış: Günün Öne Çıkan Kripto Para Birimleri!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), hafta başından bu yana kaydettiği fiyat hareketleri ile birlikte 22.000 dolar ile 22.500 dolar fiyat seviyeleri arasında konsolide olmaya başladı.
14:00
7 Mart 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Son haftalarda düşüş yönlü bir ivme yakalayan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yeni haftanın ilk günlerinde düşük volatilitede fiyat hareketleri kaydetti ve 22.000 dolar ile 22.500 dolar fiyat seviyeleri arasında konsolide olmaya başladı. Kripto para piyasasının toplam değeri ise CoinMarketCap verilerine göre 1,02 trilyon dolar seviyelerine geriledi. Öte yandan gün içerisinde piyasada pozitif ayrışarak yükseliş yönlü bir ivme yakalayan kripto para birimleri de oldu.

Bitcoin (BTC), Yeniden Kritik Seviyelerde

Silvergate Bank haberi de dahil olmak üzere son haftalarda yaşanan güncel gelişmeler, kripto para piyasasının düşüş yönlü bir ivme yakalamasına neden oldu. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son haftalarda kaydettiği değer kayıplarının ardından kritik fiyat seviyelerine geriledi ve hafta başından bu yana 22.000 dolar ile 22.500 dolar fiyat seviyeleri arasında konsolide olmaya başladı. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, bu süreçte çeşitli oranlarda değer kaybetti. Kripto para ekosisteminin toplam piyasa değeri, CoinMarketCap verilerine göre 1,02 trilyon dolar seviyelerine geriledi. Ayrıca Coinglass verilerine göre ise son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ise ortalama 30 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Günün Öne Çıkan Kripto Para Birimleri

Çoğu kripto para birimlerindeki düşüş ivmesine karşın gün içerisinde piyasada pozitif ayrışan kripto varlıklar da oldu. Enjin Coin (ENJ), Polygon (MATIC), Fantom (FTM), The Graph (GRT), XRP ve Lido DAO (LDO) CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri en yüksek 100 kripto para birimi arasında son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde en yüksek oranlı değer artışı kaydeden kripto para birimleri arasında yer aldı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar