Piyasaya Güncel Bakış: Günün Öne Çıkan Kripto Para Birimleri!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yeni haftaya düşük oranlı değer artışları ile başladı ve 23.400 dolar fiyat seviyelerine yükseldi.
14:15
27 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Son 1 haftalık zaman dilimi içerisinde düşüş yönlü bir ivme yakalayan ve 25.000 dolar fiyat seviyelerinden 23.000 dolar fiyat seviyelerine kadar gerileyen lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), haftaya düşük oranlı değer artışları ile başladı ve 23.400 dolar fiyat seviyelerine yükseldi. Kripto para ekosisteminin toplam piyasa değeri ise CoinMarketCap verilerine göre 1,07 trilyon dolar seviyelerini aştı.

Bitcoin (BTC), Kritik Fiyat Seviyelerinde

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), geçen hafta düşüş yönlü bir ivme yakalayarak 25.000 dolar seviyelerinden 23.000 dolar seviyelerine kadar gerilese de yeni haftanın ilk gününe düşük oranlı değer artışları ile başladı. Kaydettiği son fiyat hareketlerinin ardından Bitcoin (BTC), 23.400 dolar fiyat seviyelerine yükselirken, Ethereum (ETH) ise 1.635 dolar fiyat seviyelerini geride bıraktı. Kripto para ekosisteminin toplam piyasa değeri ise CoinMarketCap verilerine göre 1,07 trilyon dolar seviyelerini aştı. Öte yandan Coinglass verilerine ise son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama 55 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu. Son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama %25 değer artışı kaydeden Stacks (STX) ise günün öne çıkan kripto para birimleri arasında yer aldı.

Günün Öne Çıkan Kripto Para Birimleri

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), haftaya düşük oranlı değer artışları ile başlarken, gün içerisinde güçlü bir yükseliş ivmesi yakalayan kripto varlıklar da oldu. Ortalama %25’lik değer artışı ile Stacks (STX), CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri en yüksek 100 kripto para birimi arasında son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde en yüksek oranlı değer artışı kaydeden kripto para birimleri arasında birinci sırada yer alırken, sırasıyla Neo (NEO) ve Synthetix (SNX) de ikinci ve üçüncü sıralarda yer aldı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar