X


Piyasaya Güncel Bakış: Bitcoin’deki 50.000 Dolar Direnci, Ethereum’daki Değer Kaybı ve Polkadot’taki Yükseliş!

Bitcoin'in 50.000 dolar direncinden reddedilmesi ile birlikte düşüşe geçen kripto para piyasası, aşağı yönlü fiyat hareketleri kaydetmeye devam ediyor.
13:59
11 Aralık 2021

Bir kez daha 50.000 dolar direnç seviyesinden reddedilen Bitcoin, 48.000 dolar fiyat seviyelerine geriledi. Ethereum ise kaydettiği son değer kayıplarının ardından 4.000 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Bitcoin (BTC)

Lider kripto para birimi Bitcoin, ABD’de son 30 yılın en yüksek enflasyon oranının açıklanması ile birlikte yukarı yönlü bir ivme kazandı. Yukarı yönlü bir ivme kazanarak kısa bir süre içerisinde 50.000 dolar fiyat seviyelerine yükselen Bitcoin, bu yükseliş hareketini devam ettiremedi ve 50.000 dolar direncinden bir kez daha reddedildi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bitcoin, 50.000 dolar seviyelerinden kaydetmeye başladığı aşağı yönlü fiyat hareketlerinin ardından tekrardan bir miktar değer kaybı yaşadı. Son 24 saat içerisinde 46.900 dolar fiyat seviyelerine kadar gerileyen lider kripto para birimi, gerçekleştirdiği son fiyat hareketleri ile birlikte de 48.300 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Ethereum (ETH)

Piyasa değeri bakımından kripto varlık ekosisteminin ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum da son 24 saat içerisinde aşağı yönlü fiyat hareketleri kaydetti. Ethereum, CoinMarketCap verilerine göre, günlük grafikte 4.100 dolar fiyat seviyelerinden 4.000 dolar fiyat seviyelerine kadar geriledi. Yazının yazıldığı esnada 4.026 dolar fiyat seviyelerinden işlem gören Ethereum, gün içerisinde kaydettiği değer kayıpları ile birlikte kısa bir süreliğine de olsa 3.800 dolar fiyat seviyelerinden işlem gördü.

Polkadot’taki (DOT) Yükseliş

Polkadot, lider kripto para biriminin kaydettiği volatil fiyat hareketleri ile birlikte düşüşe geçen kripto para piyasasında, değer artışı kaydeden nadir kripto varlıklardan biri oldu. CoinMarketCap verilerine göre, son 24 saat içerisinde 26,81 dolar fiyat seviyelerinden 27,93 dolar fiyat seviyelerine yükselen DOT, düşük oranlı bir değer artışı yaşadı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
huobi
huobi
Araştırma Makaleleri

İlgili Yazılar