X

Piyasanın Güncel Durumunu Değerlendiren Analist, Bu İki Altcoin’deki Kritik Fiyat Seviyelerine Dikkat Çekti!

Kripto para analisti, piyasadaki güncel durumu değerlendirerek iki altcoin'deki kritik fiyat seviyelerine dikkat çekti.
10:30
15 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para analisti Justin Bennett, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Crypto com (CRO) ve VeChain’deki (VET) güncel teknik görünümünü değerlendirdi. Son Youtube yayınında kritik fiyat seviyelerine dikkat çeken analist, Bitcoin’in yükseliş hareketlerine başlaması durumunda karşılaşabileceği ilk direnç seviyesi olarak da 45.600 dolar seviyesine işaret etti.

Bitcoin ve Ethereum’daki Güncel Görünüm

BTC/USD

Kripto para analisti Justin Bennett, Bitcoin’in 45.600 dolar direncini aşması durumunda, BTC’nin 50.000 dolar ve 53.000 dolar fiyat seviyelerini test edebileceğini söyledi. Yılın ilerleyen aylarında lider kripto para biriminde ortalama %35’lik bir değer artışı beklentisini paylaşan analist, yükseliş hareketlerinin devam etmesi durumunda Bitcoin’in tekrardan 60.000 dolar fiyat seviyelerine yükselebileceğini dile getirdi.

Ek olarak analist, BTC‘nin 40.000 dolar ile 42.000 dolar fiyat bandının üzerinde işlem gördüğü sürece Bitcoin konusunda iyimser olduğunu da sözlerine ekledi.

ETH/USD

Ethereum’daki güncel teknik görünümü değerlendiren analist, ilk direnç seviyesinin 3.600 dolar olduğunu söyledi. Analist, kısa vadede ETH‘nin 3.600 dolar fiyat seviyeleri aşması gerektiğini, ancak yüksek oranlardaki değer artışlarına başlaması için 4.000 dolar fiyat seviyelerinin üzerinde bir haftalık kapanış yapmasının oldukça kritik olduğunu belirtti.

Crypto com (CRO) ve VeChain’deki (VET) Kritik Fiyat Seviyeleri

CRO‘daki kritik destek seviyesinin 0,40 dolar fiyat seviyeleri olduğunu dile getiren kripto para analisti, ilk direnç seviyelerinin ise 0,50 dolar ile 0,53 dolar fiyat bandı olduğunu söyledi. Analist, 0,50-0,53 dolar direnç seviyelerinin aşılması durumunda ise CRO’nun 0,65 dolar fiyat seviyelerini test edebilecek bir yükseliş hareketi kaydedebileceğinin altını çizdi.

VeChain‘in 0,065 dolar destek seviyesinin altına düşmesi durumunda yüksek oranlı değer kayıplarının kaydedilebileceğine dikkat çeken analist, VET’in kısa vadede de 0,088 dolar fiyat seviyelerini aşması ve 0,10 dolar fiyat seviyelerini test etmek üzere yukarı yönlü ilerlemesi gerektiğini söyledi. Analist, kripto para birimini karşılayabilecek ilk direnç seviyesi olarak da 0,12 dolar fiyat seviyelerine işaret etti.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar