X


Piyasadaki Düşüş Eğilimi Devam Ediyor: Bitcoin, Kritik Destek Seviyelerini Kaybediyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin, kaydettiği son fiyat hareketlerinin ardından 41.445 dolar fiyat seviyelerine geriledi.
09:52
7 Ocak 2022

Yukarı yönlü atak girişimlerine karşın hafta içerisinde 47.500 dolar fiyat seviyelerinden aşamayan Bitcoin, kritik destek seviyelerini aşağı yönlü kırarak 41.600 dolar fiyat seviyelerine kadar geriledi.

Bitcoin, 41.000 Dolar Fiyat Seviyelerine İğne Attı

Lider kripto para birimi Bitcoin, 69.000 dolar ATH seviyelerine ulaşmasından bu yana kaydettiği yüksek oranlı değer kayıpları ile kısa vadede önemli ölçüde güç kaybetti ve oldukça kritik destek seviyelerine geriledi. Son dönemlerde düşüş eğilimini istikrarlı bir şekilde devam ettiren Bitcoin, bu hafta kaydettiği yukarı yönlü atak girişimlerine karşın tekrardan direnç seviyelerinden reddedilerek yeni bir düşüş hareketi başlattı. Lider kripto para birimindeki aşağı yönlü ivme, 45.000 dolar desteğinin kaybedilmesinin ardından hız kazandı. Bu bağlamda Bitcoin, kaydettiği son fiyat hareketleri ile birlikte 41.000 dolar fiyat seviyelerine anlık olarak iğne attı ve 41.600 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ethereum, 3.200 Dolar Fiyat Seviyelerine Geriledi

Bitcoin’de devam eden bu düşüş eğilimi, kripto para piyasasına da doğal olarak aşağı yönlü bir ivme kazandırdı. Bu bağlamda, son dönemlerde yüksek oranlarda değer kaybeden Ethereum, önemli destek seviyelerini kaybederek kritik fiyat seviyelerine geriledi. Piyasa değeri bakımından kripto varlık ekosisteminin ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum, kaydettiği son fiyat hareketlerinin ardından 3.192 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar