reklamı kapat

Piyasada Adeta Kıyım Var, Ancak Bu Bir Fırsat Olabilir

Piyasada yaşanan geri çekilmeler bazı analistlere göre bir satın alma fırsatı sunuyor olabilir...
09:00
27 Şubat 2020

Kripto para piyasasında dünden beri adeta bir kıyım yaşanıyor ve Bitcoin gibi diğer altcoin’ler de bu durumdan etkilendi. Bazı altcoin’lerde %10’un üzerinde düşüşler yaşandı. Analistlere göre bu satış baskısı 2020 boyunca elde edilen tüm kazançların kaybolmasına sebep olabilir. Ancak mevcut piyasa konumunda bu durum bazı altcoin’ler için ciddi bir satın alma fırsatı olabilir ve dolayısıyla bu altcoin’lerin fiyatlarında artışlar yaşanabilir.

Bunun yanında önemli bir yatırımcı 2016 ve 2017’de yaşanan boğa koşularında görülen benzer fiyat hareketinin, benzer alım fırsatları sağladığını ve kripto piyasasının hala sıkı bir şekilde yükseliş eğiliminde olduğunu dile getirdi.

Yoğun Satış Baskısı

Bitcoin dün akşam saatlerinde serbest düşüşe geçti ve fiyat 8.500 dolar seviyesine kadar geriledi. Bu düşüş 10.000 dolarlık yükselişin reddedilmesinin ardından ortaya çıktı ve 9.500 dolar bölgesinde de destek bulamayan lider kripto para birimi düşüşe geçerek 9.000 doların altını gördü.

Doğal olarak bu durum birçok altcoin’in satış baskısıyla karşılaşmasına ve düşüş yaşanmasına sebep oldu. Örneğin ilk ondaki kripto paralara bakıldığında Litecoin‘in (LTC) %12’nin, Ethereum’un (ETH) %8’in, EOS’un %9’un ve XRP’nin %4’ün üzerinde düşüş sergilediğini görüyoruz.

Ancak piyasa hacmi bakımından onuncu sırada yer alan Tezos ve on birinci sırada yer alan Chainlink’in bu kayıpların tam tersine %6’nın üzerinde artışlar sergilediği görülüyor. Son 24 saat içinde Tezos (XTZ) %6.34 ve Cahinlink (LINK) %6.66’lık güzel artışlar yakaladı.

LINK ve XTZ

Bir analiste göre bugün artış yaşayan bu iki kripto para birimini satın almak için son fırsat olabilir. Çünkü 2020’nin potansiyel olarak artış ivmesi sergilemesi bu şekilde yükseliş gösteren kripto para birimlerinin daha da yükselebileceğini gösteriyor olabilir.

Popüler bir kripto analisti olan ve Amsterdam Menkul Kıymetler Borsası’ndaki eski tam zamanlı yatırımcı olan Crypto Michaël konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

LINK ve XTZ bu piyasanın gücüne bir örnek olarak karşımıza çıkıyor. 2016 / 2017 boyunca çeşitli geri çekmeler yapıldı, ardından güçlü bir sıçrama meydana geldi. ETH / BTC bile şimdi güç gösteriyor. Boğa piyasalarında alt fiyatlardan satın almak için bazı fırsatlar var, bu onlardan biri olabilir.

Kaynak: Newsbtc

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun
ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.