Piyasa Yönünü Yukarı Çevirdi: Terra (LUNA), Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

Terra (LUNA), piyasadaki yükseliş eğilimine paralel olarak kaydettiği değer artışları ile birlikte tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesine ulaştı.
08:43
22 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

21 Aralık gününü ilk saatlerinde kazandığı yukarı yönlü ivme ile birlikte 45.000 dolar fiyat seviyelerinden 48.700 dolar fiyat seviyelerine yükselen Bitcoin, yükselişlerine devam ederek 49.600 dolar fiyat seviyelerine ulaştı. Bitcoin’deki bu değer artışı, kripto varlıklarda değer artışlarını tetikleyerek piyasanın yönünü yukarı çevirdi.

Bitcoin ve Ethereum’da Son Durum

Bitcoin (BTC)

Lider kripto para birimi Bitcoin, 21 Aralık gününün erken saatlerinde kaydetmeye başladığı yükseliş hareketleri ile birlikte yukarı yönlü bir ivme kazandı. 45.000 dolar fiyat seviyelerinden 48.700 dolar fiyat seviyelerine kadar yükselen Bitcoin, kaydettiği değer artışlarına 22 Aralık’ta da devam etti. Bitcoin, kaydettiği bu değer artışlarının ardından 49.600 dolar fiyat seviyelerine iğne attı ve 49.100 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Ethereum (ETH)

Bir süredir 4.000 dolar fiyat seviyelerinin altında işlem gören Ethereum, Bitcoin’e paralel olarak kaydettiği yukarı yönlü fiyat hareketleri ile birlikte önemli ölçüde toparlandı ve kısa vadede kaybettiği 4.000 dolar destek seviyesini yeniden kazandı. Ethereum, günün erken saatlerine gerçekleştirdiği değer artışlarının ardından 4.042 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Piyasada Son Durum

Lider kripto para birimi Bitcoin’deki değer artışı ile birlikte kripto para piyasası, yukarı yönlü bir ivme kazandı. Piyasa değeri yüksek kripto varlıkların çoğu yükseliş hareketleri kaydetmeye başladı. Özellikle burada en çok öne çıkan iki kripto para birimi kaydettiği ortalama %8,4’lük yükseliş hareketi ile 0,96 dolar fiyat seviyelerine ulaşan Ripple (XRP) ve kaydettiği ortalama %11,2’lik değer artışı ile de 92,59 dolar fiyat seviyesini kaydederek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Terra (LUNA) oldu.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar