Piyasa, Yeni Haftaya Düşüş ile Başladı: Bitcoin (BTC) ve Altcoin’lerde Son Durum!

Yeni haftaya düşüş ile başlayan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 21.900 dolar seviyelerine geriledi.
08:30
25 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Günün erken saatlerinde yönünü yeniden aşağı çeviren Bitcoin (BTC), yeni haftaya düşüş ile başladı ve 21.900 dolar seviyelerine geriledi. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer kayıpları ile birlikte 1.525 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, 1,05 trilyon dolara geriledi. Öte yandan piyasadaki volatilite de artış gösterdi. Coinglass verilerine göre kripto para piyasasında, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde yaklaşık 200 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Bitcoin (BTC), Yeni Haftaya Düşüş ile Başladı

Yeni haftaya düşüş ile başlayan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 21.900 dolar seviyelerine geriledi. Kripto para piyasası, günün erken saatlerinde düşüşe geçti ve piyasadaki çoğu kripto para birimi, yönünü yeniden aşağı çevirdi. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer kayıpları ile birlikte 1.525 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, son 24 saatte ortalama %2,5’lik bir düşüş ile 1,05 trilyon dolara geriledi.

Kripto Para Piyasasında Son Durum

Piyasadaki çoğu kripto para birimi, Bitcoin’deki değer kayıplarının da etkisiyle yeniden düşüşe geçti. Kaydettikleri son fiyat hareketleri ile birlikte Binance Coin (BNB) 256 dolar, Cardano (ADA) 0,49 dolar, XRP 0,34 dolar, Solana (SOL) 38,5 dolar, Polkadot (DOT) 7,12 dolar, Polygon (MATIC) 0,84 dolar ve Avalanche (AVAX) ise 22,4 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Öte yandan piyasadaki volatilite de artış gösterdi. Coinglass verilerine göre kripto para piyasasında, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde yaklaşık 200 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar