X

Piyasa Toparlanmaya Başladı: Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) Ne Durumda?

Çarşamba günü yaşanan büyük düşüşün ardından kripto para birimlerinde toparlanmaların başladığı ve piyasanın yeşile döndüğü görülüyor. 
08:05
21 Mayıs 2021

Çarşamba günü kripto para birimlerinde çok ciddi düşüşler yaşandı ve %50’lere kadar geri çekilmeler oldu. Mart 2020’deki düşüş tarihe “Kara Perşembe” olarak geçmişti. Çarşamba günü yaşanan düşüş ise “Kara Çarşamba” olarak anılıyor. Ancak grafiklere bakıldığında piyasadaki aşağı yönlü hareket bitti ve toparlanma başladı.

Ethereum Fiyat Hareketleri

Bitcoin’in 30.000 dolara düşmesi piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan olan Ethereum’un da 1.900 dolar seviyesine kadar gerilemesine sebep oldu. Yazının kaleme alındığı an itibari ile 2.700 doların üzerinde işlem göre Ethereum (ETH), son 24 saat içinde %8’in üzerinde artış yaşamış görünüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bununla birlikte ETH’un fiyatı bir geri çekilme öncesinde 3.000 dolara kadar yükselmiş olması boğa piyasasının devam ettiğinin bir sinyali olarak nitelendiriliyor. Ayrıca ETH’un piyasa değerinin de fiyat ile birlikte toparladığını ve 321 milyar dolar bandına ulaştığını belirtmek gerekiyor.

Bunlara ek olarak Ethereum 12 Mayıs’ta 4.379 dolar ile kendisine yeni bir rekor seviye belirlemişti. Dolayısıyla hala rekor seviyesinden yaklaşık olarak %35 daha alt değerde işlem görüyor.

Ripple Fiyatı

Piyasa hacmi bakımından en büyük 6. kripto para konumunda bulunan Ripple (XRP) Çarşamba günkü düşüşle birlikte 0,85 dolara kadar gerileme yaşadı. Yazının yayına hazırlandığı sırada 1,13 dolardan işlem gören XRP’de hala 2018 yılında görülen seviyelere ulaşılamadığını belirtmek gerekiyor.

Her ne kadar büyük bir düşüş yaşanmış olsa da XRP de kendisini toparlayan kripto para birimleri arasında yer alıyor. Ancak XRP’nin, Ripple ve SEC arasındaki dava sürecinden etkilendiğini ve fiyatın şu an bir sıkışma yaşadığını belirtmek gerekiyor. Analistlere göre sıkışan fiyat yukarı yönlü bir kırılma yaşarsa ilk hedef 3,84 dolarlık rekor seviye olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
  • Münevver
    4 ay önce

    XRP DAHA NE DIYEYIM FAZLA NAZLANDINIZ

    3