X

PepsiCo Başkan Yardımcısından Çarpıcı Bitcoin (BTC) Açıklaması

Johnston, Bitcoin'in Pepsi bilançosuna eklenemeyecek kadar oynak ve spekülatif olduğunu kaydetti.
15:42
5 Ekim 2021

PepsiCo Başkan Yardımcısı ve CFO’su Hugh Johnston, lider kripto para birimi Bitcoin ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Johnston, Bitcoin‘in Pepsi bilançosuna eklenemeyecek kadar oynak ve spekülatif olduğunu kaydetti.

PepsiCo Yöneticisinden Bitcoin Açıklaması

New York merkezli gıda ve içecek dev firma PepsiCo, Bitcoin’i (BTC) henüz bilançosuna eklemeyi düşünmüyor. CNBC’nin Squawk Box programına konuk olan PepsiCo CFO’su Hugh Johnston, şirketin şu an nakit rezervleriyle Bitcoin satın aldığını hayal dahi edemediğini aktardı. Johnston, çarpıcı açıklamalarında şunları kaydetti:

Deneyimlerim asla, asla dememeyi öğretse de Bitcoin hala çok oynak ve spekülatif. Bitcoin’in ödeme yöntemlerimize eklenmesi en kötü durumlardan biri olurdu.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

PepsiCo Başkan Yardımcısı ve CFO’su deneyimli isim, Bitcoin’in işlevsel para olarak kullanılabilmesi için uzun bir süre geçmesi gerektiğini düşünüyor. PepsiCo’dan farklı olarak birkaç halka açık şirket nakit rezervleriyle Bitcoin (BTC) satın aldı. Bu dönemin öncüsü Bitcoin boğası Michael Saylor, şirketi MicroStrategy ile Eylül ayında 242 milyon dolar değerinde Bitcoin satın almasının akabinde toplam varlıklarını 5.1 milyar dolarlık BTC’ye çıkardı.

Bitcoin Fiyatı 50.000 Doları Aştı

Lider kripto para Bitcoin, günün erken saatlerinde 50.000 dolar bayrağını almayı başardı. Ekim ayı itibarıyla yükseliş eğilimini hızlandıran BTC, haftalık zaman diliminde %20’nin üzerinde artışla 50.000 dolara dokundu. Eylül ayını Çin yasakları, El Salvador gelişmeleri ile geçiren BTC, 40.000 dolara kadar gerilemişti.

Ancak bu seviyelerde toparlanan Bitcoin, artış trendi kazanarak kazanımlarını artırdı. BTC, 50.000 doları aşsa da henüz buranın üzerinde belirleyici bir boğa hareketi sergilenemedi. Lider kripto paranın artışı piyasayı yeşile bürürken en büyük altcoin Ethereum 2.400 dolar fiyat bandına tırmandı.

Birçok altcoin yükseliş ivmesi yakalarken bunlardan en fazla öne çıkanı popüler şaka kripto para Shiba Inu oldu. SHIB bir günde %70 artarak günün yıldızları arasında yer aldı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar