Pepe (PEPE) Fiyat Analizi: Düşüş Eğilimi ve FOMC Belirsizliği!

Özet

  • Pepe (PEPE) kripto para birimi, Temmuz ortasından bu yana sürekli bir düşüş eğiliminde.

  • Bitcoin (BTC) yazı yazıldığında düşük bir aralıkta işlem görüyordu ve Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısına yönelik belirsizlik mevcutt.

  • PEPE'nin gelecekteki fiyat hareketleri, 0,00000069 dolar seviyesinin üstünde tutunup tutunamamasına bağlı olabilir.

  • Piyasa etkisi: Negatif
23:00
10 Eylül 2023

Pepe (PEPE) Temmuz ortasından bu yana genel bir düşüş trendinde. Aynı dönemde daha düşük dipler, daha düşük yüksek seviyelere ulaştı. Yazı kaleme alındığında tüm zamanların en düşük seviyesi olan 0,00000069 dolara ulaştı. Memecoin Ağustos ayında değerinin %35’inden fazlasını kaybetti ve düşüş baskısı Eylül ayı başında azalmadı.

PEPE’ye Fed Engeli!

FOMC Toplantısına (19-20 Eylül) 10 günden az kaldı. Faiz oranı yatırımcılarının çoğu, mevcut %5,25 – %5,5 hedef aralığını koruyarak Fed’e yöneldi. BTC‘nin Fed’in Eylül ayı duyurusuna nasıl tepki vereceği henüz bilinmiyor. Üçüncü çeyrekteki fiyat hareketi, satıcıların kaldıracını vurgulayarak azalan bir kanala işaret etti. Ancak PEPE aynı dönemde kanalın en düşük aralığını kırmadı.

Dolayısıyla, 0,00000069 dolar tutunamazsa, 0,00000063 dolar civarındaki düşük aralıkta olumlu bir tepki görebiliriz. Geri dönüşün 0,00000105 dolarlık günlük düşüş sipariş bloğu (OB) yakınındaki en yüksek aralığı hedeflemek için %23,6 Fib seviyesi 0,00000087 dolar veya 0,00000082 dolar orta aralığını aşması gerekiyor. Bu durum yazı kaleme alındığında en yüksek seviyeye kadar %50 potansiyel bir ralliye işaret edebilir.

PEPE Fiyat Tahmini!

SEC, Ethereum (ETH) ETF’yi onaylarsa, böyle bir yükseliş muhtemelen Ekim ayı ortasında gerçekleşebilir ve bu da daha geniş piyasa duyarlılığını artırır. Ancak alçalan kanaldan aşağı yönlü bir kırılma, PEPE’yi 0,00000051 dolar yakınındaki tüm zamanların en düşük seviyesine itebilir. Bu arada RSI ve CMF, bu haberin yayınlandığı sırada olumsuz okumalar kaydederek satın alma baskısının ve sermaye girişlerinin zayıf olduğunu gösterebilir.

PEPE’nin Açık Faiz oranları 1-7 Eylül civarında arttı ancak daha sonra geriledi. Bu durum türev piyasasında PEPE’ye olan talebin hafta sonu azaldığını gösterebilir. Kısa vadeli düşüş eğiliminin altını çizebilir. Ancak düşüş eğilimine rağmen satıcıların temkinli olması gerekiyor. CVD (Kümülatif Hacim Deltası) Ağustos ayının sonunda düşerek ayı kaldıracını güçlendirdi. Ancak metrik 7 Eylül’den itibaren volatiliteli hareket neden oldu. Bu da fiyatın her iki yöne de gidebileceği anlamına gelebilir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar