X


Palantir, Bitcoin’i Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Edeceğini Açıkladı

Dev veri analizi şirketi Palantir, Bitcoin'i ödeme yöntemi olarak kabul edecek.
19:07
11 Mayıs 2021

Milyarder isim Peter Thiel tarafından kurulan dev veri analizi şirketi Palantir, lider kripto para Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul edeceğini açıkladı. Bununla birlikte Bitcoin’i şirket bilançosuna ekleme görüşmelerinin sürdüğü bildirildi.

Palantir Kripto Para Sektörüne Dahil Oluyor

CNBC raporuna göre Palantir, 2021 yılının ilk çeyrek bilançosunun açıklandığı sırada Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul edeceğini duyurdu. Bunun yanı sıra firma; Tesla ve Microstrategy’nin ayak izlerini takip ederken Palantir yetkilileri, şirket rezervlerine Bitcoin ekleme konusunun “kesinlikle masada” olduğunu aktardı. Palantir’in yatırımlar için elinde 2 milyar dolardan fazla nakiti olduğu aktarıldı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Microstrategy, Bitcoin’i rezerv varlık olarak benimseyen ilk büyük firmalardan biri olarak kayıtlara geçti. 2020 yılından bu yana BTC alımı gerçekleştiren şirket 2021 yılında da bu stratejisine devam ediyor. Tesla, kripto para sektörüne Şubat 2021’de hızlı giriş yapan firmalardan biri oldu. Şirket 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını duyurmuştu.

Peter Thiel ayrıca ödeme devi PayPal’ın kurucu ortaklarından biridir. Öte yandan 70 milyon kullanıcıya sahip PayPal’a ait ödeme platformu Venmo 20 nisan tarihinden itibaren Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) alım satım işlemlerini başlattığını açıklamıştı.

Bitcoin Fiyatı

Lider kripto para Bitcoin, geçtiğimiz gün %10’luk bir düşüş görmüş ve kritik destek bölgesine gerilemişti. BTC 53.500 dolarlık desteğe geri çekilmesinin ardından yukarı sıçrayarak 55.000 dolar bandının üzerinde tutunmayı başardı. Son 48 saattir kripto para piyasası oldukça dalgalı bir seyir izliyor. En popüler ikinci kripto para Ethereum (ETH) 3.800 dolara, Dogecoin (DOGE) 0.41 dolara ve Binance Coin (BNB) 590 dolara kadar düşüşler yaşadı. Öte yandan birçok altcoin destek bölgesine geriledi. Ancak mevcut piyasada toparlanma sinyalleri görülüyor. Lider kripto para birimi Bitcoin, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 56.100 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar