f Oylama Sonuçlandı! Kategorisinin Lideri Altcoin Yeni Bir Başlangıç Yapacak! › COINTURK

Oylama Sonuçlandı! Kategorisinin Lideri Altcoin Yeni Bir Başlangıç Yapacak!

Özet

  • dYdX, yönetim oylaması sonucunda ağı sürüm 4'e geçirme ve DYDX'i Layer 1 token olarak benimseme kararı aldı.

  • Yönetim teklifi, topluluktan neredeyse yüzde 100 destek alarak kabul edildi ve DYDX token'ini yeni bir Blockchain'e taşıyacak.

  • dYdX Vakfı tarafından denetlenecek bir Ethereum akıllı sözleşmesi geliştirilerek, DYDX token'lerinin izinsiz transferi kolaylaştırılacak.

  • Piyasaya etkisi: Nötr
14:50
4 Eylül 2023

Merkeziyetsiz türev kategorisinin mutlak lideri dYdX‘de (DYDX) yapılan bir yönetim oylamasında, ağı sürüm 4’e geçirme ve DYDX’i planlanan Blockchain için Layer 1 token’i yapma önerisine onay çıktı. Söz konusu dYdX yönetişim teklifine ilişkin yönetim oylaması yüzde 100’e yakın topluluk desteğiyle sonuçlandı.

Sunulan Yönetim Teklifine Topluluktan Tam Destek

dYdX türevleri protokolünün yönetim sistemi, sürüm 4’e geçiş ve DYDX‘in projenin kendi Blockchain’i için Layer 1 token’i olarak benimsenmesi önerisini onayladı. Oylama 4 Eylül’de Snapshot platformunda sonuçlandı ve topluluktan neredeyse yüzde 100’lük destek aldı. Wintermute tarafından sunulan yönetim teklifi, 392 cüzdan adresinden lehte 36 milyon oy alırken, 4 cüzdan adresinden aleyhte sadece 43 oyla muhalefet asgari düzeyde kaldı. Yönetim kararı doğrultusunda proje, DYDX token’ini Ethereum‘dan Cosmos ekosistemindeki (şu anda testnet üzerinde) bir Layer 1 uygulama Blockchain’ine taşıyacak.

Yönetim teklifinde, dYdX Vakfı tarafından denetlenecek bir Ethereum akıllı sözleşmesi geliştirme planı da yer alıyor. Bu sözleşme, DYDX token’lerinin Ethereum ağından yeni dYdX Blockchain’ine izinsiz transferini kolaylaştırmayı amaçlıyor. dYdX kurucusu Antonio Juliano, oylamanın nihayete ermesinin ardından yaptığı açıklamada “DYDX’in artık resmi olarak dYdX Blockchain’in temel tokeni olması planlanıyor” dedi.

dYdX Nedir?

2018 yılında kurulan dYdX, özellikle sürekli ticaret sunma konusunda merkeziyetsiz türev piyasasına öncülük etmektedir. Son 24 saat içinde platform üzerinde yaklaşık 240 milyon dolarlık işlem hacmi üretilirken ve 2020’deki lansmanından bu yana üretilen toplam işlem hacmi 1 trilyon doları aşmış durumda.

Genel olarak “perpetuals” olarak bilinen ve Türkçe karşılığı kalıcı sözleşmeler olan sözleşmeler, son kullanma tarihi olmayan bir vadeli işlem sözleşmesi türüdür ve bu da onları kripto para sektöründe en çok tercih edilen türev türlerinden biri haline getirmektedir.

dYdX sürüm 4’te, ağdaki her doğrulayıcı zincir dışı bir emir defteri işletecek. Alım satım emirleri ağa gönderilecek ve daha sonra bir Proof of Stake (PoS) konsensüs mekanizması kullanarak eşleşen emirleri içeren bloklar oluşturan doğrulayıcılar arasında dağıtılacak.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI