X

OmiseGo Geliştiricileri Plasma Teknolojisinde Sona Yaklaştı

OmiseGo geliştiricileri Plasma'yı OmiseGo'ya eklemek için son aşamaya geldi.
20:00
17 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

OmiseGo (OMG) Asya pazarı için eşten eşe mobil cüzdanları kullanan bir ağ yaratıyor. OMG token’ı ERC-20 tabanlı ve merkezsiz bir borsaya dayanıyor. OmiseGo ekibi OMG token’ını Plasma teknolojisiyle ölçeklendirecek.

OmiseGo ekibi son duyurusunda Plasma teknolojisini OmiseGo’ya eklenmesinin son aşamasına geldiklerini açıkladı. Aynı zamanda geliştiriciler bu geliştirmeden sonraki yol haritalarını da çizdi.

Plasma Nedir?

Plasma ilk olarak Ağustos 2017’de Lightning Network kurucusu Joseph Poon tarafından ortaya atıldı. Poon Ethereum kurucularından Vitalik Buterin ile birlikte Plasma teknolojisini geliştirdi. Yaratıcıları Plasma’yı şöyle tanımlıyor:

Plasma ölçeklendirilebilir akıllı sözleşmelerin potansiyel olarak saniye başına milyarlarca işlemi gerçekleştirebilmesi için merkezsiz bir uygulama yönergesi.

Plasma teorik olarak sonsuz sayıda Plasmachain’in oluşturularak işlemlerin Ethereum tabanlı uygulamalarda yapılabilmesini sağlıyor. Ayrıca asıl Blockchain (bu durumda Ethereum Blockchain’i oluyor) üzerinde sadece 1 işlem gerçekleştiği için ağda fazladan bir trafik oluşmuyor, bütün işlemler Plasmachain’de gerçekleştiriliyor.

Son zamanlarda yapılan bir konferansta OmiseGo mühendislik yöneticisi ekibinin yöneticisi Plasma gelişiminde hangi noktaya geldiğini özetledi. Plasma’nın henüz çalışır durumda olmadığını söyleyen yönetici, geliştirmenin son aşamasında olduklarını belirtti. Geliştirme ekibi tarafından yapılan son güncellemede arayüz çalışmaları ve son hataların düzeltildiği açıklandı.

2017 yılında geliştirmeleri tamamlanan OmiseGo yine aynı yıl içerisinde piyasaya sürüldü. OMG token’ı kripto para piyasasının yükselişe geçtiği ve tüm zamanların en yüksek fiyatlarının görüldüğü dönemden hemen önce ortaya çıkmıştı. Bununla birlikte OMG fiyatı 20 dolara kadar ulaştı. 20 ile 10 dolar arasında dalgalanan OMG fiyatı bir süre sonra piyasanın da genel etkisiyle geriledi. Haberimizi hazırladığımız sıralarda 3,12 dolardan işlem gören OMG, piyasa değeri olarak 25. sırada bulunuyor.

Kaynak: Investinblockchain

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER