X


Ödeme Devi Visa Açıkladı: Kripto Kartları, Mali Yılın İlk Çeyreğinde 2,5 Milyar Dolarlık Bir İşlem Hacmi Kaydetti!

Ödeme devi Visa, mali yılın ilk çeyreğinde, müşterilerinin kripto kartlarıyla toplamda 2,5 milyar dolarlık ödeme yaptığını açıkladı.
12:01
29 Ocak 2022
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in son aylarda kaydettiği yüksek oranlı değer kayıplarına karşın, kripto varlıkların küresel ölçekteki benimsenme oranında ciddi bir artış gerçekleşti. Visa, mali yılın ilk çeyreğinde, kripto kartlarında kaydedilen işlem hacmini açıkladı.

Visa, Mali Çeyrekte Kaydedilen İşlem Hacmini Açıkladı

Ödeme devi Visa, müşterilerinin 2022’nin ilk mali çeyreğinde kripto kartlarını kullanarak 2,5 milyar dolarlık ödeme yaptığını belirtti. Böylece ilk mali çeyrekte kaydedilen rakam, 2021 mali yılı boyunca tüm kripto kart hacminin %70’ini oluşturdu. Visa CFO’su Vasant Prabhu, CNBC ile yaptığı röportajda kullanıcılar Visa kartlarının faydalarından yararlanmalarından memnuniyet duyduklarını ifade ederek konu hakkındaki iyimserliğini dile getirdi.

ABD hükümeti tarafından kabul edilen mali yıl, önceki yılın Ekim ayı başından takvim yılının Eylül ayı sonuna kadar sürer.

Yükselen İşlem Hacimleri

2021’in ilk yarısında, Visa kartları aracılığıyla kripto varlıklar ile yalnızca 1 milyar dolarlık işlem yapıldı. 2022’nin ilk mali çeyreğinde bu sayının 2,5 milyar dolar seviyelerine yükselmesi, artan işlem hacimlerini ortaya koydu. Kripto para birimlerinin son yıllardaki yüksek fiyat performansı ile birlikte çok sayıda kripto platformunda rekor işlem hacimleri kaydedilmesine de neden oldu.

Ayrıca şirketin CFO’su Prabhu, CNBC’ye verdiği demeçte kripto varlık bağlantılı kartların çeşitli kullanım amaçlarına da değindi. Global ölçekte çok sayıda çeşitli işletmenin ödemelerde kripto varlık kabul ettiğini dile getiren Prabhu, kripto varlıkların ana akım benimsenme konusunda ciddi bir yol katettiğini söyledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar