X


NFT İşlem Hacimleri Yeniden Yükselişte!

Yüksek seviyeler kaydedilen bir Ağustos ayının ardından NFT hacimleri, Eylül ayında durgunluk gösterdi. Ancak son gelen verilere göre NFT hacimleri, kısa bir aranın ardından yeniden yükselişe geçti.
18:00
5 Ekim 2021

Analiz platformu Drappradar, NFT (non-fungible token) işlem hacimlerinde yıldan yıla %38.000’in üzerinde bir artış kaydetti.

AXS İşlem Hacimleri Zirvede

Bir süredir düşüşte olan NFT hacimleri, yeniden yüksek seviyelere tırmandı. Drappradar’dan alınan verilere göre NFT’lerin işlem hacmi yılın 4. çeyreğinde, yılın 3. çeyreğine nazaran %704’lük bir artışla 10,67 milyar dolara ulaştı. Bu esnada play-to-earn NFT oyunu Axie Infinity (AXS) de, işlem hacminde 2 milyar doları aşarak en çok işlem gören NFT koleksiyonu oldu. Aynı zamanda AXS, bu rakama ulaşan ilk dapp (decentralized application: merkeziyetsiz uygulama) oldu.

NFT’ler, 2021 Yılının Yükselen Yıldızı Oldu

Blok zinciri teknolojisini kullanan ve benzersiz dijital varlıkları temsil eden NFT’lerin, popülerliği 2021 yılında yüksek oranda artış gösterdi. NFT pazaryerlerinde, koleksiyonerler yüksek bedellerle dijital sanat eserleri satışları kaydetti. Drappradar ayrıca, NFT oyun platformu lansmanlarının artması ile birlikte, merkezi olmayan finans (DeFi) platformları lansmanlarının da azaldığını ifade etti. Bununla beraber, NFT dapp’leri çeyrek boyunca ortalama 102.000 benzersiz aktif cüzdan sayısına ulaştı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ağustos ayındaki rekor işlem hacimlerinin ardından, Eylül ayı biraz daha durgun geçti. Ancak önde gelen NFT pazaryeri OpenSea’nin, hafta boyu kaydettiği yüksek seviyeler ile NFT işlem hacimleri yeniden zirve seviyelere tırmanmayı başardı. Platform, Pazar günü 136,8 milyon dolarlık işlem hacmine ulaşarak, 5 Eylül’den bu yana ulaştığı en yüksek seviyeyi gördü.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto paraların yüksek volatiliteye sahip olması dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar