X


Nexo Finance’in Kurucu Ortağı, 2022 Yılının Ortalarına İşaret Etti: Bitcoin, İlerleyen Aylarda Nasıl Bir Fiyat Performansı Sergileyecek?

Nexo Finance'in kurucu ortağı, CNBC ile yaptığı röportajda iki temel nedenden bahsederek Bitcoin'in 2022 yılında ulaşmasını beklediği fiyat seviyelerini açıkladı.
11:45
5 Ocak 2022

Blockchain tabanlı kredi platformu Nexo Finance’in kurucu ortağı, lider kripto para birimi Bitcoin‘in 2022 yılı ortasına kadar 100.000 dolar fiyat seviyelerini aşabileceğini ifade etti.

Nexo Finance’in Kurucu Ortağından Bitcoin Tahmini

Nexo Finance’in kurucu ortağı Antoni Trenchev, Pazartesi günü CNBC ile yaptığı röportajında Bitcoin fiyatı adına 2022 yılı beklentilerini paylaştı. Bitcoin’in 2022 yılının üçüncü çeyreğine kadar 100.000 dolar fiyat seviyelerine ulaşabileceğini dile getiren Trenchev, bu yükseliş beklentisini iki temel neden ile açıkladı. Nexo Finance’in kurucu ortağı, ilk olarak kurumsal şirketlerin her geçen gün portföylerine daha yüksek miktarlarda Bitcoin eklediğine dikkat çekti.

Lider kripto para birimi Bitcoin’in 2020’den bu yana kaydettiği değer artışları ile birlikte dijital varlıkların benimsenmesi, global ölçekte yüksek bir artış gösterdi. Bu bağlamda kripto varlıklar da kurumsal yatırımcıların radarına girmeye başladı. Burada, portföyünde 124.391 adet BTC bulunduran MicroStrategy başta olmak üzere Tesla, Square gibi kurumsal şirketler de lider kripto para birimine önemli miktarlarda yatırım yaptı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Global Ölçekteki Enflasyon’a Dikkat Çekti

Trenchev, yükseliş beklentisindeki ikinci temel neden olarak global ölçekteki enflasyonist ortama dikkat çekti. Özellikle ABD’deki yüksek enflasyon oranlarına vurgu yapan Trenchev, bu durumun kripto para piyasasında yükseliş hareketlerini tetikeleyebileceğini ifade etti.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar