X


Ne Shiba Inu Ne Dogecoin, Bu Altcoin 2021’de Yüzde Bin Değerlendi!

Arcane raporu, 2021 yılının kazananını belirledi.
23:30
15 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Arcane Research’ün kripto raporunda, Binance Coin (BNB) %1.344’lük artışla harika bir yıl geçirdiği kaleme alındı. Bitcoin ve Ethereum da yılı kârda kapatırken sırasıyla %73 ve %455’lik getiriler elde edildi.

Binance Coin, Yükselişe Devam Edecek Mi?

Binance Coin, 2021’de kaydettiği yüzde binlik yükseliş performansı ile yılın kazananlarından olmayı başardı. Arcane raporu, Ethereum’daki ortalama işlem ücretinin 21 dolar, Bitcoin için ise 3 dolar olduğunu belirtti. Binance, Solana, Polygon, Energi ve diğer blok zincirler, oldukça makul işlem maliyetlerine sahiptir. Geçtiğimiz yılki etkileyici yükselişine ve mevcut piyasa değerine göre BNB’nin hala gidecek alanı var ve hala 2022’de 3-5 kat kadar kazançlar görebilir.

Binance’in blok zincir girişim fonu, yakım mekanizması, Binance popülaritesi ve diğer utility’ler ile birlikte Binance Coin, önemli potansiyel barındırıyor.

Ethereum, Pazar Payını Kaybediyor

Binance Coin (BNB), işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in yerel varlığıdır. Binance Smart Chain platformu DeFi hizmetleri için gerekli olan akıllı sözleşmelere imkan tanır ve düşük maliyetli işlemlere sahiptir. BSC, bu düşük ücretler ile mevcut akıllı sözleşme pazar lideri Ethereum blok zincirinden pazar payı kopardı.

Ethereum blok zinciri 2021 yılı başlarında NFT ve DeFi işlemlerinin %95’ine hakimdi. Ethereum, ETH 2.0’in piyasaya sürülmesiyle blok zincirinde yükseltmeler yapılana kadar üstesinden gelinemeyecek olan ölçeklenebilirlik ve işlem ücreti sorunlarına sahiptir. Ethereum blok zincirindeki mevcut sınırlamalar göze alındığında NFT ve DeFi işlemlerinin rekor kıran büyümesinden gelen ağ hacmi talepleri karşılamakta zorluk çekti.

Sonuç olarak ETH blok zinciri kullanıcıların yoğun dönemlerinde bir işlem tamamlamak için 100 ila 200 dolar aralığında yüksek ücret tahsis etti. Bu maliyetler, bazı durumlarda NFT varlıklarının veya DeFi işlemlerinin kendi değerinden daha yüksek olmuştur.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar