X


NANO’nun Hızı Göz Doldurdu

NANO sainyede 750 işlem sayısına ulaşarak kullanıcılarını memnun etti.
07:00
19 Ağustos 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

18 Ağustos’da NANO, kullanıcılarını şimdiye kadarki en yüksek işlem hızına ulaşıldığına dair bilgilendirdi. NANO Blockchain’i saniyede 750 işlem sayısına ulaştı. NANO aynı zamanda sürdürülebilir olarak 30 dakika boyunca saniyede 75 işlem yapmaya devam edebildi.

NANO geliştiricileri gerçekleştirdikleri stres testinde tatmin edici rakamlara ulaştı ve sosyal medya üzerinden teste katılan herkese teşekkürlerini iletti. NANO kullanıcıları sonuçlardan oldukça etkilendi, duruma dair birçok olumlu yorum yapıldı. Ek olarak yapılan bazı ölçümlere göre Binance’te işlem gören kripto paralar arasında NANO’nun işlem hızı bakımından ikinci olduğu ortaya çıktı.

NANO’nun kripto para karşılığında hediye çekleri satan Bitcoin Superstore’a eklenmesiyle beraber hızının artması NANO’yu oldukça kullanışlı hale getirdi. Bitcoin Superstore dünya çapında bilinen birçok markayı kapsıyor. Örneğin Amazon, Alibaba, Starbucks bunlardan bazıları. Bitcoin Superstore şu anda BTCi ETH, LTC, NANO, TRX ve XRP ile ödeme kabul ediyor.

NANO geliştirmelerinden dolayı ayı piyasasında ani fiyat yükselişleri yaşamıştı. Geçtiğimiz günlerde altcoin piyasasında farklı yönlerde hareket eden birçok kripto para bulunuyordu. BTC fiyatının 6.500 doları aşmasıyla piyasanın genelinde yükseliş trendini görmüştük. Coinmarketcap’e göre bu süreçte en fazla değer kazanan kripto paralar sürpriz bir şekilde VeChain, Ontology ve Lisk oldu.

NANO tarafından kaydedilen gelişmeler Londan Block Exchange’in gözünden kaçmadı ve Nano London Block Exchange’de listelendi. Aynı zamanda iki şirket arasında bir anlaşmanın yapılması bekleniyor ve böylece Nano ve GBP çifti oluşturulması planlanıyor.

Diğer yandan 11 Haziran’da ünlü kripto para donanım cüzdanı Ledger Nano S NANO’yu cüzdanlara eklediğini duyurdu. Bunun ardından NANO mobil cihazlarla uyumlu cüzdanı Desteon’u piyasaya sürdü. NANO’nun şu anda Windows, Linux, MAC, iOS ve Android uyumlu cüzdanları bulunuyor.

Kaynak: Ambcrypto

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar