X


Nano Kanat Taktı, Uçuyor!

Nano son günlerde müthiş bir yükseliş grafiği yakaladı.
16:00
26 Ağustos 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

2015’te “RaiBlocks” ismiyle yola çıkan altcoin Nano, ayıların piyasayı domine ettiği şu günlerde en çok değer kazanan para birimi oldu. Nano haberimizin yayıma hazırlandığı sırada günlük %43,25 değer artışıyla 3,64 dolardan işlem görüyor. CoinMarketCap’e göre kripto para listesinin 23. sırasında bulunan Nano 1 hafta önce 1,61 dolardan işlem görüyordu. Yani Nano haftalık bazda %100’ün üzerinde değerlendi.

Nano güvene bağlı olmayan, düşük gecikme sürekli bir kripto para. Nano’da kullanılan yeni nesil blok-örgü (çapraz blok) modeli sayesinde her hesabın kendine ait bir Blockchain’i bulunuyor ve yetki verilmiş Proof of Stake oylamasıyla konsensüs sağlanıyor. Nano kripto para işlemlerinde görülen iki büyük probleme çözüm getirme amacıyla geliştirildi: Yavaş işlemler, yüksek işlem ücretleri.

Peki Nano’nun fiyat artışında neler etkili oldu? Üç önemli gelişmeyi buna cevap olarak verebiliriz.

Öncelikle, geçen hafta okurlarımızla paylaştığımız üzere Nano Blockchain’i saniyede 750 işleme ulaştı. Bunun aynı zamanda kripto para tarihinde rekor olduğu belirtildi. Nano bu performansı 30 dakika boyunca sürdürebildi.

21 Ağustos’ta Nano Vakfı Londra merkezli FX analiz firması “New Change FX” CEO’su ve eski Citibank çalışanı Andy Woolmer’ın resmi danışman olarak Nano ekibine katıldığını duyurdu. Woolmer’ın FX bilgisinin, tecrübesinin ve bağlantılarının Nano’ya uluslararası ödemeler ve döviz bazlı piyasalarda daha fazla kullanım alanı yaratabileceği için bu gelişme oldukça büyük bir önem taşıyor.

22 Ağustos’ta ise Uber araştırma görevlisi John Chen “En Yıkıcı 5 Kripto Blockchain Projesi” başlıklı yazısında Nano’yu ilk sıraya koydu ve “Yeni Küresel Para Birimi” olarak lanse etti.

Kaynak: cryptoglobe.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER