reklamı kapat

Milyonlarca Dolarlık Dev Transfer, Popüler Altcoin’i Dibe Sürükleyebilir

Balinaların harekete geçtiği altcoin'in düşüşü daha da sürecek mi?
17:41
21 Ağustos 2020

Chainlink (LINK) şüphesiz 2020 yılının en popüler ve en çok artış elde eden kripto para birimlerinden birisi olarak görülüyor. Kısa süre içerisinde 3 dolardan 20 dolara kadar çıkan LINK, en büyük 5. kripto para birimi sıralamasına kadar tırmanmayı başardı.

Buna rağmen LINK fiyatı bu haftanın başından itibaren ciddi bir düşüş trendine girdi ve fiyat devamlı olarak gerilemekte. Hala bireysel yatırımcıların alım yaptığı LINK’in fiyatını düşürenlerin ise LINK balinaları olduğu belirtilmişti. Şimdi eldeki verilere bakıldığında gerçekten de balinaların yüklü satış yaptığı görülüyor.

LINK Balinaları Satış Baskısını Arttırdı

Whale Alert tarafından aktarılan yeni bir transfer bilgisine göre bilinmeyen bir LINK cüzdanından Binance kripto para borsasına 722.783 LINK yani yaklaşık 11 milyon dolar aktarıldı. Bunun devamında ise her biri 500.000 LINK içeren iki transfer ve her biri 200.000 LINK içeren başka iki transfer daha gerçekleştirilerek rekor miktarda LINK gönderildi.

Bunların direkt olarak Binance kripto para borsasına gönderilmesi ise balinaların yüklü satış peşinde olduğunu gösteriyor.

Chainlink fiyatının düşüşü balinaların satışları devam ettiği müddetçe devam edecektir. Buna rağmen LINK 15 dolar ve 10 dolar desteklerinin üzerinde tutunduğu müddetçe güvende olabilir. Özellikle FOMO ile yükselen LINK‘in böyle bir düşüş yaşayacağı tahmin edilse de bunun  bu kadar erken olacağı tahmin edilmiyordu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.