reklamı kapat

Milyarder Yatırımcı: Bitcoin Koca Bir Yalandır

Amerikalı milyarder yatırımcı Bitcoin'i topa tuttu.
21:41
9 Ekim 2020

Net varlığı 2,2 milyar doların üzerinde olan Amerikalı yatırımcı Jeffrey Gundlach da lider kripto para birimi Bitcoin’i (BTC) eleştirenler kervanına katıldı. Gundlach, Business Insider’a verdiği bir röportajda Bitcoin’in bir yalan olduğunu vurguladı.

Bitcoin’in sunduğu şeffaflığı eleştiren milyarder isim, bunun kullanıcıların kimliğini gizlemesine rağmen bütün işlemlerin blockchain üzerinde kayıt altına alınmasını eleştirdi. Gundlach’a göre sunulan bu şeffaflık finans piyasalarına uygun değil ve değişmeli.

“Bitcoin’e İnanmıyorum”

Röportajda “Bitcoin’e inanmadığını”, Bitcoin’in bir yalan olduğunu ve bunun takip edilebilir olmasının en büyük dezavantaj olduğunu vurgulayan Gundlach, Bitcoin gibi sanal bir yatırım yapmak yerine bir Mondrian tablosu gibi sanata odaklı yatırım yapmayı tercih ettiğini belirtti.

“Aracımın bagajına koyabileceğim fiziksel şeyleri tercih ederim” ifadesi ile aslında Bitcoin’in dijital olmasını da eleştiren tecrübeli isim, Mondrian tablosuna vurgu yaparak bunu evinin duvarına asabileceğini ifade etti. Gundlach, Bitcoin’in bir  yalan olduğunu düşündüğünü belirtse de daha önce Ocak ayında BTC/USD işlem çiftinin 15.000 dolara kadar çıkabileceğini vurgulamıştı.

Gundlach, 2017 yılının Mayıs ayında Bitcoin %100 artış elde ettiğinde de buna dikkat çekmiş ve Çinli yatırımcıların güvenli liman olarak Bitcoin’e geçiş yapmaya başladığını vurgulamıştı. Bitcoin fiyatı şu sıralar da oldukça hareketli ve bugün 11.000 dolar seviyesinin üstüne çıkarak yeni bir boğa sinyali verdi. Milyarder isim BTC‘yi eleştirse de şu sıralar büyük bir fırsatı kaçırıyor olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.