X

Milyarder İsimden Bitcoin (BTC) Açıklaması: Buna Hazır Mı?

Bitcoin, ABD dolarının yerini alabilir mi?
10:56
25 Ekim 2020

Milyarder yatırımcı ve girişimci Mike Novogratz, lider kripto para birimi Bitcoin’e (BTC) en çok inanan kişiler arasında yer alıyor. Bitcoin 6.000 dolara ve hatta 3.000 dolara kadar bile gerilediğinde Bitcoin’e olan güvenini yitirmeyen Mike Novogratz, yine de bunun geleneksel bir para birimi olmaya henüz hazır olmayabileceğini düşünüyor.

Bitcoin kesinlikle 2017 yılından sonra en büyük değişiminin 2020 yılında yaşadı ve 13.000 dolara kadar yükselen fiyat artışından çok PayPal gibi ödeme şirketlerinin BTC destekleyeceği haberi bunda etkili oldu. Şu an da birçok kurumsal yatırımcı ve firma Bitcoin yatırımı yapmaya başladı.

Bitcoin, ABD Dolarının Yerini Alabilir Mi?

Bu da uzmanların Bitcoin’in yakında ABD dolarının yerini alabileceğine dair düşüncelerini dile getirmesine yol açtı. Gemini kripto para borsasının kurucuları Winklevoss ikizleri Bitcoin’in yakında 1 trilyon dolarlık değerin üzerine çıkacağını belirtmekte. Novogratz ise bunun için henüz erken olduğunu ifade ediyor.

Bitcoin

Mike Novogratz Bitcoin‘in önemli bir yatırım aracı haline geldiğini ancak ağdaki işlem sınırı nedeniyle bunun bir para birimi olmaktan çok uzak olduğunu ifade etti. Bitcoin 2017 yılındaki rekor yükselişinde bile altın veya doların toplam piyasa değerinin çok gerisinde kalmıştı. Novogratz buna imada bulunarak Bitcoin’in sadece yükselişle bu seviyeye ulaşamayacağını ve daha fazla kitlesel kabule ihtiyaç duyduğunu belirtti.

Tabii ki kripto para analistlerine göre kitlesel kabul için gereken ilk şey Bitcoin ağındaki işlem sınırının kalkması ve daha fazla işlem için altyapı hazırlanması.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar