Reklam

Milyarder Girişimci Sam Bankman-Fried, Solana ve Ethereum Yorumlarında Bulundu

Sam Bankman-Fried, Ethereum ve Solana hakkında iddialı görüşlerini aktardı.
16:15
26 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

FTX kurucu ortağı Sam Bankman-Fried, Solana ve Ethereum özelinde önemli açıklamalarda bulunarak dikkatleri üzerine çekti. İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük üçüncü kripto para borsasının kurucusu Fried, medyaya yansıyan son röportajında Ethereum ve Solana’yı karşılaştırdı.

Ethereum ve Solana Yorumu

Milyarder girişimci, iddialı bir yaklaşım ile temel blok zinciri aynı başarıyla ulaşamasa bile Ethereum‘un geniş kurumsal kabul göreceğine inanıyor. Aynı zamanda Fried, ETH 2.0‘ı çevreleyen birleştirilebilirlik endişelerine dikkat çekti. İkinci en büyük blok zinciri, üretim kapasitesini önemli ölçüde artırabilecekken eşzamanlı işlemlerin bir sorun haline geleceğine inanılıyor. Yerel birleştirilebilirlik endişesi, DeFi uygulamaları operasyonlarında sorunlar doğurmasına dayanıyor.

Bununla birlikte Bankman-Fried, Solana‘nın başka bir rakip blok zinciri tarafından altüst edilebileceğini ifade etti. Solana, Ethereum’dan daha iyi bir performans ile piyasa değerine göre en büyük beşinci kripto para birimi olmayı başardı.  Ek olarak Solana’nın Ethereum‘u geride bırakması sorusuna ise Fried’ın cevabı şöyleydi:

Gerçekleşebilir. Ancak belki de hiçbir zaman gerçekleşmez.

Trend Kültürü Önemli

İnsanların belirli bir kripto para projesi seçerken dikkat etmeleri gereken belirli kriterler sorulduğunda Fried, yatırımcıların meme token çılgınlığını takip etmesi gerekitğini aktardı. Fried’a göre meme kültürü çok önemli ve piyasayı bu topluluk yönlendiriyor.

Bununla birlikte net servetinin 22.5 milyar dolar olduğu tahmin edilen başarılı girişimci, yatırımcıları meme token riskleri konusunda uyardı. Dogecoin ve Shiba Inu gibi şaka kripto paralar bu yıl inanılmaz ralliler ile dudak uçuklatan getiriler elde etti. Öte yandan Squid Game token dolandırıcılığı piyasa yatırımcılarının acı kaybına neden oldu.

Sam Bankman Fried, alıcıları asla kabetmeye hazır olduklarından daha fazla yatırım yapmayaya çağırdı. Fried, yatırımcılara fonlarının %90’ını kaybetme olasılığı düşüncesiyle hareket etmesi tavsiyesinde bulundu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar