X


Milyarder Charlie Munger Bitcoin Hakkında Konuştu

Berkshire Hathaway Holding başkan yardımcısı Charlie Munger, Bitcoin'e yönelik önemli açıklamalarda bulundu.
23:57
25 Şubat 2021

Berkshire Hathaway Holding başkan yardımcısı Charlie Munger, Bitcoin’e yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Munger, Tesla hisselerinde yaşanan çılgın yükselişle Bitcoin’deki devasa boğa koşusunu karşılaştırdı. Charlie Munger hangisinin daha kötü olduğunu bilemediğini belirtti.

Tesla hisseleri geçen yıldan bu yana %743 değer kazanmasına rağmen bu yıl %3’lük bir düşüş gösterdi. Haberin hazırlandığı sırada piyasa değeri yaklaşık 688 milyar dolar seviyesindeydi. Diğer yandan, Tesla rezervlerine 1,5 milyar dolarlık Bitcoin eklemesinin akabinde BTC 50,000 dolar seviyesini aşmıştı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Daily Journal’ın yıllık hissedarlar toplantısında yaptığı ropörtajda, Bitcoin’in son fiyat dalgalanması ile Tesla’nın fırlayan hisse fiyatı arasında hangisinin daha çılgınca olduğu sorulduğunda Munger seçim yapmakta zorluk yaşadığını kaydetti. Ayrıca, 97 yaşındaki milyarder yatırımcı Charlie Munger “asla altın satın almadığım gibi Bitcoin de satın almayacağım” dedi.

Bitcoin ve Büyük Şirketler

Bitcoin, haberin hazırlandığı sırada 48,900 dolardan işlem görüyor. Kripto para piyasasının amiral gemisi, ABD finans hizmet şirketi Square’in 170 milyon dolar değerinde BTC satın almasının akabinde hareket yönünü değiştirdi. Bu gelişmeden önce, Nasdaq şirketi MicroStrategy rezervlerine 1 milyar dolarlık Bitcoin ekledi. Bununla birlikte MicroStrategy toplam BTC rezervlerini 2,2 milyar dolara çıkardı.

Ayrıca Tesla hisseleri değer kazandı. Çin’in elektrikli araçlara sübvansiyon sağlama yönündeki güçlü talebi ve iyimserliği hisse fiyatlarındaki artışı önemli derece etkiledi.

Bankacılık Sektörünün Geleceği

Munger röportajda, Apple Pay ve Square gibi dijital cüzdanların bankacılığa önemli derecede zarar verebileceğini kaydetti. Bankacılık sektörünün geleceği konusunda fikir beyan etmeyen Munger, ödeme sistemlerinin nasıl işleyeceği konusunda endişeli bir tavır sergiledi. Charlie Munger, geleneksel bankacılık modelini tercih ediyor. Buna ek olarak dünya çapındaki merkez bankalarının kendi bankacılık sistemlerinden ve para kaynaklarından sorumlu olmasını savunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar