reklamı kapat

Mike Novogratz’dan Bitcoin ve Altın Çağrısı!

Negatif faiz oranları, Novogratz'ın Bitcoin ve Altın tavsiyesi vermesini sağladı.
21:00
30 Nisan 2020

Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz, sadece kariyeri ve tecrübeleri ile değil aynı zamanda Bitcoin‘e (BTC) verdiği desteği ile de tanınan birisi. Mike Novogratz 12 Mart tarihinde yaşanan sert düşüşten sonra da BTC’yi destekleyen nadir isimlerden birisi oldu ve BTC’ye inandığını açıkladı.

Ünlü yatırımcı şimdi de Bitcoin’in güncel yükselişini yorumladı ve aslında bütün unsurların BTC lehine dönmeye başladığını ima etti. Bitcoin hakkında yorum yapan Novogratz’ın bu yorumunun destek noktası ise 9.000 dolara olan yükseliş değil.

Deutsche Bank Faizleri Negatife Çekti

Novogratz bunun yerine en büyük finans kurumlarından birisi olan Deutsche Bank’ın negatif faiz haberine gönderme yaptı ve BTC ile fiziksel altının yükseleceğine inandığını belirtti. Deutsche Bank tarafından yapılan duyuruda 100.000 Euro’dan yüksek miktardaki para yatırma işlemlerine artık negatif faiz oranı uygulanacağı belirtildi.

Bu da teknik olarak 100.000 Euro’dan fazla olan para yatırma işlemlerinde bankanın müşteriye para vermek yerine ondan para alacağını gösteriyor. Rezerv para birimlerinden birisi olan Euro’nun bu duruma düşmesi itibari para birimlerinin yaşadığı zor durumu gözler önüne seriyor. Novogratz da bunu Bitcoin ve Altın satın alarak fırsata dönüştürme çağrısında bulundu.

Aslında Federal Rezerv de dün aldığı bir karar ile faizleri sıfır bandında tutmaya devam edeceğini açıkladı ve kısa vade için olumsuz olsa da orta vade için BTC lehine bir karara imza attı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.