X


Mike Novogratz, Evergrande Krizini Değerlendirdi! BTC ve ETH’de Bu Seviyeleri İşaret Etti

Mike Novogratz, Çin'li inşaat firması krizinin kripto piyasasını nasıl etkilediğini açıkladı. BTC ve ETH'da iki önemli seviyeyi paylaştı.
17:11
21 Eylül 2021
Mike Novogratz, Evergrande Krizini Değerlendirdi! BTC ve ETH'de Bu Seviyeyeleri İşaret Etti

Galaxy Digital‘in CEO’su ve kurucusu Mike Novogratz, Squawk Box TV programında verdiği röportajda, Çin Evergrande Real-Estate Group’un likidite krizinin neden Bitcoin, Ethereum ve diğer altcoin’lerde sert bir düşüşe neden olduğunu açıkladı.

“Çin, Tether Aracılığıyla Bitcoin’i Vurdu”

Daha önce de bildirdiğimiz üzere, Bitcoin ve diğer kripto para piyasalarındaki düşüş, hissedarlarından neredeyse 2 trilyon dolar borcu olan Çin’deki en büyük ikinci inşaat firması olan Evergrande Group’un likidite krizinden kaynaklandı.

Borç senetlerinin vadesi bu hafta sonuna kadar dolacakken, şirketin gerekli ödemeleri yapacak nakit rezervleri şu anda yeterli değil.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Novogratz, bu durumun Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimlerinin fiyatını etkilemesinin nedeninin, birçok yatırımcının Tether’in USDT arzının çoğunun Çinli şirketlerin ve özellikle Evergrande’nin menkul kıymetleri tarafından desteklendiğine inanması olduğunu belirtiyor.

USDT, piyasadaki en popüler stabilcoin‘dir ve genellikle kripto borsalarında Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimlerini satın almak ve satmak için kullanılır.

Öte yandan, Çinli kripto gazeteci Colin Wu Pazartesi günü, Tether‘in Evergrande tarafından yayınlanan herhangi bir ticari belgeye sahip olmadığını doğruladığını tweetledi.

Novogratz Bitcoin ve Ethereum’da Bu Seviyelere Dikkat Çekti

Galaxy Digital CEO’su ayrıca, özellikle Bitcoin ve Ethereum’un mevcut düşüşüne ilişkin görüşlerini paylaştı. Novogratz, Bitcoin için 40.000 doların ve Ethereum için 2.800 doların şu anda izlenmesi gereken çok önemli seviyeler olduğunu belirtti.

Novogratz, lider kripto para birimi Bitcoin’in ve Ethereum’un bu seviyelerin üzerinde kaldığı sürece, kripto para piyasasının iyi durumda olduğunu söyledi.

CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre, lider kripto para birimi Bitcoin içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla 43.292 dolardan işlem görürken, en büyük altcoin olan Ethereum 3.033 dolar bandında hareket etmeye devam ediyor.

Ek olarak piyasadaki son düşüşle birlikte Bitcoin, Ağustos ayından bu yana en düşük seviyeye geriledi.

Peter Schiff, CNBC’yi Eleştirdi

Popüler Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff, önde gelen kripto para birimiyle ilgili CNBC’yi eleştirmek için Twitter’a gitti.

Euro Pacific Capital kurucusu, Mike Novogratz ile yapılan röportajın ardından CNBC’nin “ücretli bir pazarlama platformu” olduğunu tweetledi. Ayrıca Schiff, Novogratz’ın Bitcoin hakkındaki görüşlerinin de tamamen tarafsız olduğundan şüphe ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar