X


MicroStrategy CFO’sundan Önemli Açıklamalar: Şirket, BTC Satışı Gerçekleştirmeyi Planlıyor mu?

MicroStrategy CFO'su, şirketin Bitcoin satışı gerçekleştirmeye yönelik herhangi bir planlarının olmadığını dile getirdi.
10:15
21 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

MicroStrategy CFO’su Andrew Kang, The Wall Street Journal’a verdiği demeçte Bitcoin’in satışı gerçekleştirmeye yönelik bir planlarının olmadığını dile getirdi. Kang, MicroStrategy’nin hissedarlarının şirketin stratejisini desteklediklerini ve şirkete BTC satışı yapılması yönünde herhangi bir baskı yapılmadığını belirtti.

MicroStrategy CFO’sundan Bitcoin Açıklaması

Hafta içerisinde The Wall Street Journal’a şirketin Bitcoin stratejisine ilişkin önemli demeçler veren MicroStrategy CFO’su Andrew Kang, Bitcoin satışı gerçekleştirmeye yönelik bir planlarının olmadığını açıkladı. Kang, MicroStrategy’nin BTC satışı yapmasını gerektirecek herhangi bir senaryonun söz konusu olmadığını dile getirdi. Ayrıca MicroStrategy CFO’su Andrew Kang, hissedarlarının da şirketin Bitcoin stratejilerini desteklediklerini ve BTC satışı yapılması yönünde herhangi bir baskı yapılmadığını da sözlerine ekledi.

Son dönemlerde kripto para piyasasında meydana gelen TerraUSD krizi ve kripto para piyasasındaki düşüş ile birlikte MicroStrategy’nin BTC satışı gerçekleştirdiğini yönelik çeşitli iddialar ortaya çıktı. Yine yakın zamanda MicroStrategy CEO’su Michael Saylor da konuya ilişkin bir açıklama yaptı ve şirketin herhangi bir BTC satışı gerçekleştirmediklerini açıkladı.

Michael Saylor, Şirketin BTC Satışı Yaptığına Yönelik İddialara Cevap Verdi

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), TerraUSD krizinin etkisiyle son haftalarda yüksek oranlarda değer kaybetti. Kripto para piyasasındaki çoğu altcoin, değer kayıplarına hız kazandırdı ve düşüş yönlü bir ivme yakaladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değerinde de önemli bir düşüş yaşandı.

Bu süreçte de MicroStrategy’nin BTC satışı gerçekleştirdiğine yönelik iddialar kamuoyunda gündeme geldi. Şirketin CEO’su Michael Saylor, söz konusu iddialar ilişkin birçok kez çeşitli açıklamalar yaptı ve MicroStrategy’nin herhangi bir Bitcoin satışı gerçekleştirmediğini dile getirdi. Saylor, herhangi bir BTC satışı gerçekleştirmedikleri gibi aynı zamanda ilerleyen zaman dilimlerinde de böyle bir planlarının olmadığının altını çizdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar