X


MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Türk Lirası Seyrini Yorumladı: “Bitcoin İle Başarabilirsiniz”

Michael Saylor, Türk Lirası'nın kısa sürede yaşadığı değer kaybına atıfta bulunarak Bitcoin çağrısını yineledi.
17:47
23 Kasım 2021

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Türk Lirası hakkında önemli bir tweet attı. Geçtiğimiz dönemde de Türk Lirası paranteziyle Bitcoin çağrısı yapan Saylor, bugün yaşanan değer kaybına değindi.

Michael Saylor’ın Tweet’i

Bitcoin boğası Michael Saylor, Türk Lirası’nın kısa sürede yaşadığı değer kaybına atıfta bulunarak Bitcoin çağrısını yineledi. Saylor’ın attığı tweet’te insanlara sermayelerini Türk Lirası’ndan ABD Doları’na çevirme tavsiyesi yer aldı. Saylor, hayatta kalmak için TL’den Dolar’a geçişi işaret etti. Bununla birlikte başarı sağlamak adına tüm varlıkları Bitcoin’e çevirme önerisini tekrar etti.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

 

Türk Lirası, ABD Doları karşısında tarihi bir değer kaybı yaşadı. USD/TRY paritesi bugün tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 13.21 liraya ulaştı. TL’nin değer kaybı konusunda daha önce de Bitcoin çağrısı yapan Saylor, başarının anahtarı olarak Bitcoin’, işaret etti.

Örnekler

Bir Orta Amerika ülkesi olan El Salvador, bu yıl tüm eleştirilere kulak tıkayarak Bitcoin‘i resmi para birimi ilan etti. Bitcoin’in resmi para birimi olarak kabul edilmesi ile günlük hayatta BTC kullanımı arttı. Bitcoin’i rezervlerine ekleyen El Salvador, elde edilen kâr ile birlikte okullardan veteriner hastanesine kadar birçok yeniliğe imza attı.

Ne kadar küçük bir ülke olsa da El Salvador’un bu adımı, önümüzdeki dönem için örnek teşkil edilebilecek bir davranıştır. Dünya’da yükselen hiper enflasyon ateşi, yalnızca Türkiye adına değil tüm ülkeleri tehdit etmektedir. Bu bağlamda Bitcoin düşüncesi, masada yer alması gereken bir boyuta ulaştı.

El Salvador’un yanı sıra Ukrayna, Bitcoin adımına en yakın ülkelerden biri olarak göze çarpıyor. Ukrayna, kripto para alanındaki çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar