X


MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Hindistan’ın Kripto Para Politikasını Eleştirdi

Hindistan hükümeti kripto para birimlerini yasaklama kararının bulunuduğu tasarıyı onaylama yolunda ilerliyor.
16:56
25 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Medyaya yansıyan son bilgilere göre Hindistan hükümeti kripto para birimlerini yasaklama kararının bulunuduğu tasarıyı onaylama yolunda ilerliyor. Buna karşılık Hint yetkililer bir Hindistan Merkez Bankası Dijital Para Birimi (CBDC) çalışmalarını ön plana çıkarmak istiyor. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, buna karşılık düşüncelerini Twitter üzerinden aktardı.

Başarılı Girişimcinin Yorumları

Bitcoin boğası Michael Saylor, Hindistan hükümetinin çalışmalarını yakından takip ettiğini belirtti. Saylor, Hint hükümetinin planlarını şöyle yorumladı:

Bitcoin dijital mülktür ve her ülkede vatandaşların özel mülk sahibi olmasına izin veren bir değer deposu olarak benimsenecektir. Stablecoin’ler ise bir değişim aracı olarak kullanılmak üzere dijital para birimleridir ve yetkili bankalar tarafından verilir.

Hindistan hükümet, kripto düzenleme operasyonlarını “Kripto Para Birimi ve Resmi Dijital Para Birimi Yasası 2021 Düzenlemesi” olarak adlandırdı. Bununla birlikte Ethereum Push Notification Service CEO’su Harsh Rajat, söz konusu yasa tasarısının aslında dijital Rupi adı verilen kripto paranın oluşturulması için bir bütçenin ayrılmasını kolaylaştırıyor. Tıpkı Çin gibi ülkede kitlesel kabul ve kullanım için gerekli altyapı bu tasarı ile oluşturuluyor.

Hindistan’ın Belirsiz Kripto Para Politikası

Bunun yanı sıra WazirX CEO’su Nischal Shetty’e göre yetkililer kriptoyu geçen yıla göre şu an çok daha iyi anlıyor. Düzenleme tasarısı, ülkede kriptoyu yasaklamaya yönelik önceki planlardan farklı görünüyor. Sonuç olarak Hindistan hükümeti kripto para birimleri üzerindeki belirsiz ve tutarsız politikasına devam ediyor. Yüksek Mahkeme, Hindistan Merkez Bankası’nın geçmişte kripto para işlemlerini yasaklamasını durdurmuştu.

Kripto para piyasası lider kripto para birimi Bitcoin öncülüğüne yükselişini sürdürüyor. Son günlerde görülen metaverse tabanlı kripto paralar üzerindeki hype inanılmaz yükselişlere yol açtı. Kripto para endüstrisinin toplam piyasa değer 2.6 trilyon dolar civarlarında seyrediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar