X


Metaverse Coin Listesi: Yükselen Metaverse Tabanlı Kripto Paralar

Metaverse coin listesi.
23:52
11 Ocak 2022

Metaverse kavramı, 2021’de adeta kabuk değiştirerek yeni bir görünüme büründü. Aslında hayatımızda yer alan bu kavram, gerek Facebook’un Meta olarak yeniden markalaşması gerekse diğer dev şirketlerin bu alana milyon ve milyar dolarlık yatırımları ile popülarite kazandı. Kripto ekosisteminde ise metaverse tabanlı kripto paralar büyük artışlar gördü.

Metaverse Coin’leri

CoinGecko verilerine göre piyasa değeri sıralaması bazında en büyük metaverse coin, Axie Infinity (AXS) olarak yer alıyor. AXS’nin yanı sıra The Sandbox (SAND), Decentraland (MANA), Enjin Coin (ENJ), Illuvium (ILV), Mobox (MBOX), Star Atlas (STAR), Aurory (AURY), Star Atlas DAO (POLIS) en popüler metaverse coin’leri arasında yer alıyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Metaverse sektöründeki gelişmeler ile birlikte bu kripto paraların yükselişi bu yıl da devam edebilir. Uzman görüşlerine göre metaverse alanında hype’a yer var. Yukarıda belirtilen kripto paralar hali hazırda geçtiğimiz yıl zirve gördü. Fiyatlanma açısından henüz belirli bir inşa gerçekleştiremeyen coin’ler fiyat keşfi aşamasında bulunuyor.

Genel piyasa trendi dolayısıyla düşüş trendinde hareket eden altcoin’ler, BTC’nin toparlanma sinyalleri ile birlikte iyileşme evresine girmeye çalışıyor. Metaverse tabanlı coin’ler ise günlük zaman diliminde pozitif alana adım attı.

Yükselen Coin’ler

Axie Infinity günlük zaman diliminde %7.6’lık artışla ön plana çıkıyor. Öte yandan Sandbox %6, Decentraland (MANA) %5.8, Enjin Coin (ENJ) %7 gibi yükselişler yakaladı. CoinGecko verilerinde ise en çok yükselen metaverse coin’i %23’lük artış ile Decentral Games ICE oldu. Ayrıca Revomon ve Magic %20’nin üzerinde kazanç sağlayan kripto para birimleriydi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar