X


Metaverse Altcoin’i ile Dünyanın En Büyük NFT Pazar Yeri OpenSea Arasında Dev Ortaklık!

Asya'nın baskın metaverse, GameFi ve yaratıcı ekonomiye odaklanan halka açık Blockchain'i Klaytn'ın arkasındaki Klaytn Vakfı ile dünyanın en büyük NFT pazar yeri OpenSea'nın güçlerini birleştirdiğini duyuruldu.
09:00
24 Haziran 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Asya’nın baskın metaverse, GameFi ve yaratıcı ekonomiye odaklanan halka açık Blockchain’i Klaytn‘ın arkasındaki Klaytn Vakfı, Asya bölgesindeki NFT ekosistemine yatırım yapmak için dünyanın en büyük NFT pazar yeri OpenSea ile güçlerini birleştirdiğini duyurdu.

Türünün İlk Örneği Bir Ortaklık

NFT.NYC üzerinden duyurulan ortaklık, Asya bölgesinde NFT‘lerin gelişimini ve benimsenmesini hızlandırmaya adanmış türünün ilk örneği olarak gösteriliyor.

Bireysel olarak tanımlanabilen ve izlenebilir benzersiz dijital varlıklar olan NFT’ler, Web3‘teki metaverse‘ün temel yapı taşlarıdır. Teknoloji, metaverse’de dağıtılan ve kullanıcı tarafından oluşturulan dijital içerik veya hatta gerçek dünyadaki fiziksel varlıkların dijital temsili dahil olmak üzere bireylerin dijital varlıkların gerçek mülkiyetine sahip olmalarını sağlamayı vaat ediyor.

Klaytn Vakfı ile OpeanSea arasındaki konferans işbirlikleri, ekosistem hibeleri ve daha fazlasını içerecek olan ortaklık, NFT ekosistemini büyütmeyi, bağları güçlendirmeyi ve Asya’daki NFT projelerine dünya çapında daha fazla görünürlük kazandırmayı hedefliyor.

Klaytn Vakfı‘nın Küresel Benimseme Başkanı David Shin, ortaklığa ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Metaverse, GameFi ve yaratıcı ekonomi için bir Blockchain oluşturma vizyonumuza yönelik bu kritik adımda OpenSea ile ortak olmaktan heyecan duyuyoruz. Bu ortaklık girişimleriyle, yenilikçi kullanım örneklerini ortaya çıkarmak ve Asya’daki Klaytn ekosisteminin büyümesini desteklemeyi hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Klaytn, şimdiye kadar Asya’da Singapur merkezli Altava Group, Tayland merkezli East NFT, Japonya merkezli Soramitsu ve Çin merkezli Blockchain tabanlı Service Network (BSN) dahil olmak üzere güçlü ortaklar kurmayı başardı.

Klaytn Vakfı, Klaytn’de küresel benimsenmeyi ve ekosistemin geliştirilmesini hızlandırmak için kurulmuş, kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Vakıf, 500 milyon dolarlık Klaytn Büyüme Fonu’nu yönetiyor ve internet devi Kakao Corp’un tüm denizaşırı girişimlerinin holding şirketi Krust ile birlikte çalışıyor.

Klaytn (KLAY) Nedir?

2019’un Haziran ayında hayata geçirilen ve metaverse, GameFi ve yaratıcı ekonomiye odaklanan Klaytn, Blockchain teknolojisinin gerçek değerini ortaya koymak için erişilebilir kullanıcı deneyimi ve geliştirme ortamı sağlayan açık Blockchain platformudur. Platform, hem halka açık Blockchain (merkeziyetsiz veri ve kontrol, dağıtık yönetişim) hem de gizli Blockchain (düşük gecikme süresi, yüksek ölçeklenebilirlik) ağlarının en iyi özelliklerini verimli biçimde harmanladığı tasarımıyla birleştirir.

Klaytn, Blockchain teknolojisini mikro girişimlerden kurumsal yapılara kadar her tür kullanıcıya ulaştırmayı hedefliyor. Klaytn’ın hedefi, Blockchain aracılığıyla merkeziyetsiz yapıları küresel ölçekte kullanılabilir hale getirmek. Buna ek olarak proje, şimdiden dünya çapında çok sayıda saygın markanın ilgisini çekmiş durumda.

KLAY ise Klaytn ekosisteminin yerel varlığı olarak hizmet etmektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar