reklamı kapat

Messari Açıkladı: Bitcoin 50.000 Dolara Yükselebilir Mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin'in 50.000 dolara çıkması hayal mi?
18:21
24 Haziran 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin 2017 yılında 20.000 dolar seviyesine tırmandıktan sonra bir daha asla bunun üzerine çıkamadı. 2019 yılında 14.000 dolara kadar çıkan BTC’nin 2020 yılında özellikle Bitcoin blok ödülü yarılanması sayesinde 20.000 doları geçeceği düşünülse de beklenen olmadı.

Uzmanların ve Mike Novogratz gibi isimlerin 2020 yılında hala 20.000 dolar tahmininden umutlu olmalarına karşın fiyatın 10.000 dolar altında kalması ise bu umutları azaltmakta. Önemli kripto para araştırma firmalarından birisi ise umutları yeniden yeşertecek önemli bir veri paylaştı.

Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin’e Rekor Getirebilir

Messari Research tarafından yayınlanan verilere göre, aile ofisleri, serbest yatırım fonları ve bunun gibi kurumsal firmalar net gelirlerinin sadece %1’ini bile Bitcoin’e yatırım yapmak için kullansa, lider kripto para biriminin 50.000 dolar seviyesine yükselmesi sağlanabilir.

Aslında Messari’nin bu araştırmayı yapmasının ve %1 oranına odaklanmasının sebebi, geçtiğimiz aylarda Bitcoin yatırımı yaptığını belirten Paul Tudor Jones oldu. Jones, servetinin %1’lik kısmı ile Bitcoin yatırımı yaptığını belirtmişti. Messari de ABD içerisindeki benzer firmaların ve kurumsal yatırımcıların aynısını yapmaları durumunda fiyatın nasıl artacağını hesapladı.

Paul Tudor Jones’un Bitcoin yatırımı yaptığını açıklaması kritik bir gelişme olsa da diğer kurumsal yatırımcıların bunu yapıp yapmayacakları büyük bir muamma.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.