X


Meme Altcoin Balina İstilasında: Boğa Koşusu Yapabilir!

Kripto para piyasasındaki sert düzeltme devam ederken, önde gelen BNB balinaları da dipten alım fırsatını değerlendiriyor.
14:03
26 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika
Kripto para piyasasındaki sert düzeltme devam ederken, önde gelen BNB balinaları da dipten alım fırsatını değerlendiriyor. Popüler meme altcoin, son dönemde balinaların odak noktası oldu.

BNB Balinaları, DOGE Biriktiriyor

Güncel verilere göre, devasa bir BNB balinası, 5,68 milyon dolar değerinde 68 milyon Dogecoin (DOGE) aldı. Son zamanlarda, Dogecoin (DOGE), en büyük 100 BNB balinası arasında en çok satın alınan tokenlerden biri haline geldi. 71. en büyük BNB balinasının yaklaşık 6 milyon dolarlık alımı DOGE’de fiyat artışı beklentisinin devam ettiği anlamına geliyor. Blockchain veri izleme web sitesi WhaleStats, “Martian Manhunter” adlı 71. en büyük BNB balinasının, bu işlemi gerçekleştirdiğini teyit etti.  Dogecoin şu anda Matian Manhunter isimli balinanın cüzdanındaki en büyük 18. varlık konumunda. Balina cüzdanının zirvesinde TrueUSD (TUSD), Avalanche (AVAX) ve Dai Token (DAI) yer alıyor. Balina, önümüzdeki birkaç gün veya hafta içinde daha fazla Dogecoin alabilir, çünkü stablecoin’ler cüzdanındaki en büyük varlık konumunda.
Bu devasa satın alım ile birlikte, en iyi 100 BNB cüzdanı için toplam DOGE bakiyesi, mevcut fiyat itibariyle 16.890.830 dolar (16.89 milyon) değerinde ve 202.277.411 (202.27 milyon) DOGE’ye ulaşıyor. WhaleStats raporlarına göre bu alım, DOGE’nin en iyi 100 BNB balinası tarafından son 24 saat içinde en çok satın alınan tokenler arasında en üst sıralarda yer almasına yardımcı oluyor. Ayrıca, Dogecoin, Binance Coin (BNB) ve Binance USD’den (BUSD) sonra ilk 100 BNB balinası arasında son 24 saatte en çok işlem gören üçüncü kripto para oldu.  Dogecoin son güne göre %-6,03 düşüşle 0,07802 dolardan işlem görüyor ve 24 saatlik işlem hacmi 481.915.288 dolara (481.91 milyon) ulaştı.

SHIB, DOGE’yi Geride Bıraktı

Güvenilir kripto para veri takip sitelerinden biri olan CoinGecko, resmi Twitter sayfalarında bir anket düzenleyerek kullanıcılara hangisinin daha iyi bir proje olduğunu sordu. Ankette en popüler köpek temalı tokenlerden ikisi olan Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin (DOGE) yer aldı. Yapılan anket  sonucunda Shiba Inu oyların %84,8’ini alarak büyük bir üstünlük sağladı. Toplam 8.891 kişi oy kullandı. Dogecoin ise oyların sadece yüzde 15,2’sini alabildi.

Shiba Inu‘nun küresel çapta benimsenmesi artıyor. Birçok şirket, son zamanlarda SHIB’i bir ödeme şekli olarak kabul etti. Cardinale Otomotiv Grubu, MotoRenn, Tag Heuer ve Gafisa, yakın zamanda SHIB’i bir ödeme şekli olarak kabul etmeye başlayan şirketlerden bazıları. Bunun yanı sıra, önde gelen küresel  yazılım ve ödeme çözümü sağlayıcısı Lavu ile küresel bir FinTech lideri olan Verifone arasındaki yeni ortaklık Shiba Inu’yu 65 ülkede binlerce restoranda ödeme şekli  olarak kabul etmeyi mümkün kıldı. Ayrıca, Shiba Inu ekosisteminin baş geliştiricisi Shytoshi Kusama, en popüler enerji içeceği markası olan Red Bull ile yakın gelecekte olası bir ortaklığa işaret etti. Red Bull ile işbirliği kesinlikle SHIB’in popülaritesine ivme kazandıracak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar