Mayıs Ayında Bu 3 Altcoin’den Uzak Durun! Uzmanlar Uyardı! Bakın Hangi Altcoin’leri İşaret Ettiler!

Özet

  • Kripto paraların bir miktar düşüş yaşadığı göz önüne alındığında tahminler de gelmeye devam ediyor. İşte Mayıs ayı ile ilgili dikkat çeken yorumlar.
14:45
21 Nisan 2023
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para sektörü, her şekil ve boyuttaki dijital varlıklarla dolup taşıyor ve yatırımcılara bu varlıkların alım satımından gelir elde etmeleri için çeşitli fırsatlar sunuyor. Bununla birlikte, en azından şimdilik alım satım yapmaktan kaçınmanın akıllıca olabileceği bazı kripto paraların varlığı da uzmanlarca belirtiliyor.

Weiss Crypto Ratings derecelendirmeler gibi, geçmiş fiyat eğilimleri ve belirli kripto para birimlerini çevreleyen son olaylar (veya bunların eksikliği) gibi göstergeleri kullanarak, Mayıs ayında kaçınmak için iyi bir fikir olabilecek üç dijital varlık listesine ulaştı.

ABBC (ABBC)

Nisan ayında da alım satımdan kaçınılması gereken kripto paralar listesinde yer alan ABBC (ABBC), Aladdin Wallet ve kripto ödeme alışveriş merkezi Buyaladdin’in lansmanı gibi önceki yıllarda yaşanan umut verici gelişmelere rağmen etkileyici olmayan sonuçlarının üzerine inşa etmeye devam ediyor.

Halihazırda, token’ın teknoloji ve benimseme puanı, dijital varlıklar açısından ‘çok zayıf’ anlamına gelen düşük bir ‘E-‘ olarak kalırken, piyasa ivmesi, geçen hafta (%5,18) ve geçen ay (% 37,95) çok dalgalı da olsa olumlu sonuçlar sayesinde ‘iyi’ olarak derecelendirilen bir ‘C’ puanına sahip ve günlük % 1,85’lik küçük kazançla şu anda 0,1 dolar fiyatla işlem görüyor.

Dero (DERO)

Dero (DERO) projesi, kendisini teknolojik açıdan en gelişmiş akıllı sözleşme platformu olarak ilan ederek kripto alanına güven ve coşkuyla girdi, ancak ilerlemesi şu anda gecikiyor gibi görünüyor ve teknoloji ve benimseme açısından ‘çok zayıf’ bir ‘E-‘ puanı veriyor.

Öte yandan, fiyatındaki aylık %21,66’lık artış sayesinde piyasa ivmesi ‘B’ puanıyla ‘mükemmel’ olarak derecelendirildi, ancak günlük grafiğindeki %4,32’lik kayıp ve geçen hafta boyunca %10,84’lük düşüşle sekteye uğradı ve basın saatine göre 7,24 dolardan el değiştirdi.

Kusama (KSM)

Kusama (KSM), geçen ayki listede yer alan ve Polkadot (DOT) ekosisteminin üretim öncesi blok zinciri versiyonunun fiyatının geçen hafta yaklaşık %16 oranında artmasına rağmen o zamandan bu yana durumunu pek iyileştirmeyen bir başka kripto para birimidir.

Geçen ay olduğu gibi, benimsenmesi ve teknolojik gelişimi, önceki ‘E-‘ puanından ‘E’ye hafif bir iyileşme ile hala ‘çok zayıf’ bir derecelendirmeye sahipken, varlığın piyasa performansı aynı ‘zayıf’ puan olan ‘D+’yı korudu, gün içinde %0,49 ve hafta boyunca %8,33 düştü, ancak ay boyunca %0,41 değer kazandı ve 31,5 dolardan işlem gördü.

Her şey göz önünde bulundurulduğunda, kripto piyasasının bazı beklenmedik dönüşlerle gözlemciyi şaşırtma alışkanlığına sahip olduğunu unutmamak önemlidir. Bunu akılda tutarak, yukarıda bahsedilen kripto para birimleri bile şu anda öyle görünmese de aynı şekilde sürpriz bir geri dönüş yapabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI