X


Mart’tan Sonra %800 Artan Popüler Coin Düşüşe Mi Hazırlanıyor?

2020 yılının en popüler altcoin’lerden birinin düşüşe hazırlandığı ifade ediliyor.
08:12
15 Temmuz 2020

2020 yılının Cardano (ADA) için harika bir yıl olduğunu ifade edebiliriz. Şu anda altıncı en büyük kripto para birimi olan popüler altcoin, 2020’nin başlangıcından bu yana yaklaşık %200 arttı. Ayrıca Mart ayındaki düşüşler göz önüne alınırsa o dönemdeki düşük seviyelerden %800 arttığını görüyoruz. Her ne kadar bazı analistler ADA’nın daha fazla kazanmaya hazır olduğunu düşünse de on-chain veriler ve teknik göstergeler kayıpların başlayabileceğini gösteriyor.

Cardano Fiyatı

Piyasanın popüler analistlerinden CryptoDude, paylaştığı bir grafik ile ADA’nın fiyat hareketinin makro ölçekte iyi görünmediğini dile getirdi. Analistin açıklamalarına göre ADA 0.13-0.14 dolar aralığında bir haftalık RSI aşırı alım bölgesine ulaştı. Bu da bir düşüş sinyali olarak değerlendiriliyor.

Bunun yanında yine piyasanın önemli analistlerinden Ali Martinez, ADA’nın son fiyat hareketinin varlığı yeniden 0.10 dolara çekebilecek ve gerekli bir “düzeltme” olduğunu dile getirdi. Aynı zamanda bir yatırımcı olan Maritnez, IntoTheBlock’un verilerini paylaşarak, “0.123 dolar ile 0.154 dolar arasındaki alan Cardano’nun yükseliş trendi için önemli bir engel teşkil ediyor.” ifadelerini kullandı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Tüm Altcoin’ler

Cardano’nun yanı sıra analistlere göre son günlerde yaşanan rallinin ardından tüm altcoin’lerde bir düşüş eğilimi başlayabilir. Twitter’ın popüler isimlerinden CryptoAmsterdam, konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu dört sebeple altcoin’leri geri çekilme yaşayacağını dile getirmişti:

  • BTC hakimiyeti büyük olasılıkla mevcut haftalık desteği geri çekecek.
  • BTC, volatilitesi bir yılın en düşük seviyelerinde iken 70 günden fazla tek bir aralıkta işlem gördü. Ralli başladığında Bitcoin muhtemelen liderlik edecek.
  • Üçüncü çeyrek tarihsel olarak kripto para piyasası için aşağı yönlü bir çeyrek performansı sergiler. Altcoin’ler ayı piyasalarında genellikle piyasa liderlerinden daha düşük performans gösterir.
  • Üçüncü çeyrek Bitcoin için de tarihsel olarak düşüş çeyreği oldu. BTC düştüğünde altcoin’ler genellikle daha fazla düşer.

Bunların yanında her ne kadar düşüş beklense de 2020’nin en iyi performans gösteren iki altcoin’inin artış eğiliminde olduğunu da göz ardı etmemek gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar