X

Madencilerin Elindeki ETH Miktarı Son 5 Yılın Rekor Seviyesine Ulaştı! Artış mı Bekleniyor?

Madencilerin elinde tuttuğu Ethereum miktarının değeri son 5 yılın en yüksek seviyesinde. Bu Ethereum'da artışa mı işaret ediyor?
09:55
8 Ekim 2021
Madencilerin Elindeki ETH Miktarı Son 5 Yılın Rekor Seviyesine Ulaştı! Artış mı Bekleniyor?

Madenciler tarafından tutulan Ethereum miktarı, uzun bir sürenin ardından rekor seviyelere ulaştı. Madencilerin elinde tuttuğu Ethereum miktarının değeri son 5 yılın en yüksek seviyesinde. Bu Ethereum‘da artışa mı işaret ediyor?

Madencilerin Elindeki ETH Miktarı Rekor Seviyede

Ethereum madencileri tarafından tutulan Ethereum, ağın beş yıl önce piyasaya sürülmesinin ardından ulaşılan en yüksek seviyeyi kaydetti. Bu Ethereum miktarının dolar karşılığı, analitik şirketi Santiment tarafından sağlanan verilere göre, 1.85 milyar dolar olan tarihi bir zirvededir.

Şirket, 532.750 ETH’nin, madenciler tarafından 13 Temmuz 2016’dan bu yana tutulan en yüksek miktar olduğunu belirtti. Ek olarak bu miktar, şu anda dolaşımda olan 117,8 milyon ETH‘nin yaklaşık %0.45’ine eşit.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Madenciler genellikle elektrik ve donanım maliyetlerini içeren masrafları karşılamak için varlıklarının bir kısmını düzenli olarak satarlar. Ancak satma konusundaki isteksizlik, madencilerin daha fazla fiyat artışına beklediğini gösteriyor.

Ethereum Hash Oranı

Ağ sağlığının ve güvenliğin bir yansıması olarak görülen Ethereum hash oranı, Bitcoin’in yanı sıra Çin’den gelen madenci göçü sırasında düşüş yaşadı. Ethereum’un hash oranı Haziran ayı sonlarında 477 TH / s’ye düştü ancak son üç ay içinde tamamen iyileşti ve yeni zirvelere yükseldi. Şu anda yılın başından bu yana% 150 artmış durumda.

Öte yandan Çin merkezli Ethereum madencilik havuzlarının yarıştan düşmesine rağmen, SparkPool ve BeePool son haftalarda operasyonları askıya aldı. Ancak garip bir şekilde, Bitinfocharts’ın 5 Ekim’deki raporuna göre Ekim ayında saniyede 745 terrahashes (TH / s) tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan hash oranında gözle görülür bir düşüş olmadı.

Eylül ayında Ethereum madencilerinin Ağustos ayı başlarında gerçekleşen London hardfork’unun ardından varlığı biriktirmeye başladığı görülüyor. Öte yandan popüler kripto para borsası Kraken tarafından yapılan araştırmalar, madencilerin işlem ücretlerinin bir kısmını yakan EIP-1559 güncellemesinin piyasaya sürülmesinden sonra potansiyel deflasyonist mülklerden daha fazla fiyat artışı beklediklerini ileri sürdü.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar