Luna Classic Yatırımcısı Dikkat! Marketteki Şişme Ne Anlama Geliyor?

Luna Classic Eylül ayında harika bir performans gösterdi. Peki bu performans ne kadar devam edecek, fiyatı nereye götürecek herkes bunu merak ediyor.
21:30
10 Eylül 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Terra ve yerel Token’ı LUNC, adlarındaki “Classic” ile tanımlanabilen orijinal coin ve zincir olarak tanımlanıyorlar. Terra zincirinin Mayıs ayındaki çöküşünü çalkantılı bir Haziran ayı takip etti. Mayıs sonundaki çatallanma LUNA ve LUNC’yi ortaya çıkardı ve yeni Terra zinciri TerraUSD’ye (UST) sabitlenmedi.

Fiyat hareketleri açısından LUNC, Temmuz ve Ağustos aylarında sakin birkaç dönem geçirdi. Eylül ayında coin zirvesinden %160 artış gösterdi. Peki LUNC kısa vadeli yatırımcılara bir alım fırsatı sunabilir mi?

LUNC- 2 Saatlik Grafik

Bir dizi Fibonacci geri çekilme seviyesi (sarı) 0,00022 dolardan 0,00059 dolara olan hareket temel alınarak çizilmiş durumda. Yazım sırasında fiyat, bu hareketin %50 geri çekilme seviyesinin hemen üzerindeydi. Aşağı bölgede, %61,8 geri çekilme seviyesi LUNC için bir talep bölgesi ile birleşmiş olabilir.

Birkaç gün önce fiyat 0,00034 dolar seviyesinden güçlü bir artış gösterdi. Bu artış hesaplandığında %74’lik bir yükselişi işaret ediyordu. Önceki gün yapılan işlemlerde, 2 saatlik grafikte aşağıya doğru uzun bir mum hareketi görüldü ve bu da %61,8 geri çekilme seviyesini test ettiği anlamına geliyordu.

Hafta sonu boyunca bu düşük seviyelere bir geri dönüş gerçekleşebilir. Böyle bir düşüş bir satın alma fırsatı anlamına gelebilir. Yükseliş fikrinin geçersiz olması, LUNC’un 0,000325 dolar bölgesine ve daha düşük seviyelere düştüğünü görmemize sebep olabilir.

Grafikler Ne Diyor?

Göreceli Güç Endeksi (RSI) son saatlerde nötr 50 seviyesinin altına düştü. Bu durum kısa vadeli düşüş momentumunun altını çizmiş olabilir. Ancak, momentum henüz çok güçlü görülmüyordu ve genel eğilim yükseliş yönünde kalmaya devam etti. Stokastik RSI da aşırı satım bölgesindeydi ve önümüzdeki saatlerde yaşanabilecek bir sıçrama fikrine biraz güç katmış olabilir.

Dengedeki Hacim (OBV) yatırımcılar için çok daha cesaret vericiydi. Eylül ayı içinde bir dizi yüksek dip oluşturdu. Hacimde yaşanan şişme, LUNC için artan talebin göstergesiydi. Bu talep ralliyi daha da ileriye taşıyabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar